Напишете въпрос свързан със санирането.
krasimirradev - напреднал
Здравйте,дограмата ми е с троен стъклопакет от така наречения 4сезона ка+бяло+високоенергйно.До тукдобре но има малък пробле.До колкото съм запознат лепенката на стъклопакета винаги се лепи от страната на Ка-стъклото но в моя случей има такива залепени от вън и такива от вътре и никой неможа да ми отговори от коя страна е Ка-съклото че да съм сигурен че монтажа е правилен.Казаха ми карай така пък ако има конденз ще ги обърнем :? .Мисля че такъв отговор звучи меко казано несериозно.Ако някой има идея как да рабера дали са монтирани правилно и не са завартяни с Ка-стъклото от вън а нискоенергйното от вътре нека пише,защото ако монтажа е неправилен се губи цялата идея на този стъклопакет "4 сезона".
stiv1961 - майстор
Ка стъклото трябва да е към помещението
viewtopic.php?t=26987
Високоенергийното се слага отвън то филтрира част от светлината но не трябва да се бърка с обикновенното цветно.Ка стъклото е отвътре то пък спира инфрачервените лъчи с голяма дължина(казано накратко топлината от околните предмети).
krasimirradev - напреднал
stiv1961 написа:
Ка стъклото трябва да е към помещението
viewtopic.php?t=26987
Високоенергийното се слага отвън то филтрира част от светлината но не трябва да се бърка с обикновенното цветно.Ка стъклото е отвътре то пък спира инфрачервените лъчи с голяма дължина(казано накратко топлината от околните предмети).
Всичко това ми е ясно но не съм сигурен че е спазено.На самите стъкла има лепенки,които до колкото знам се слагат от страната на Ка стъклото,има и такива с надпис "лепенката от вътре" но в моя случай няма такъв надпис,а в същото време имам лепенки отвън и такива отвътре.
stiv1961 - майстор
Пробвай номера със запалката :) За троен пакет със Ка и високоенергийно трябва да видиш 6 пламъка - 2 зелени, 2 нормални и 2 червени, гледани от вътрешната страна.
Не пишете ако просто сте чули нещо, защото ще объркате много хора така.
Трябва да сте абсолютно убедени в тези съвети, че става страшна манджа.
Пламъка от запалката върши работа, но показва наличието на различно от обикновенното стъкло - и толкова, цвета е друга тема
Във въпросният случей с две специални стъкла само производителят може да се произнесе точно кое стъкло, какво е, и как се монтира стъклопакета.
Човека си е прав в несигурността си, но да се пита така във форум си като да се самоудавиш в чаша с вода.
Съветници много, но истината е само една - всички производители на стъкло нанасят различни емисии и цвета на пламъка на запалката е различен .
Освен това на троен ст.п трябва да виждаш ДА 6 пламъка, но само 2 различни по цвят в този случей /Нискоемйсиино+Б+Високоенергийно/.
Това е проверено и наистина работи, но производителя знае точно какво е интегрирал в момента в този ст.п и казуса е доста сложен. УСПЕХ.
Здравейте,
моля препоръчайте какъв троен стъклопакет е най добре да се сложи за максимална топлоизолация, стаята е със западно изложение?
kostov_84 - напреднал
mitakazxc написа:
Здравейте,
моля препоръчайте какъв троен стъклопакет е най добре да се сложи за максимална топлоизолация, стаята е със западно изложение?
За мен лично от това което съм изчел са : Вътрешно Ка,средно Бяло,Външно 4 сезона.Аз си поръчах такова и до края на месеца ще ми го монтират.Отзиви....по натам.

Тема "стъклопакет 4 сезона" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: