Напишете въпрос свързан със санирането.
Ivan Kolev - напреднал
Рехау в Русе никой не ми е предлагал и за това се спрях на Thyssen.
Ел. инсталацията ще я прави човек, който разбира и знае какво прави, защото с ток-а шега не бива [-X
VLADO66 - майстор
Рехау-гр.Русе ул. Николаевска 101 т.0894734026-фирмата няма да я пиша ,ползвал съм услугите им, сглобката и обкова са качествени.
Tsilkov - майстор
Хубавия топлоизолиращ профил на Рехау се казва Генео и е на поносима цена.Моделът обаче е нов и не знам как се държи с времето.
MASTER - специалист
Ivan Kolev написа:
Рехау в Русе никой не ми е предлагал и за това се спрях на Thyssen.
Няма абсолютно никакво значение марката - дали Тисем, Рехау,Шуко,Саламандър,Кьомерлинг,ако са от един и същи клас - няма разлика никаква . Шуко има шанс да те прецакат с техния модел обков, но и това не е голям проблем.

По важно е кой и как ти я прави и монтира. И на каква цена естествено - принципа скъпото задължително е хубаво го забрави :-D Защото най добре оборудванате фабрики, където човек почти не пипа учудващо дават най добри цени.


Ей този цитат си го вкарай в главата като Закон Божи
Tsilkov написа:

Термомостът е едно от най-коварните неща в топлоизолацията - http://en.wikipedia.org/wiki/Thermal_bridge .Проблемът е ,че топлината бяга като токът - по най-малкото съпротивление.


Колкото и дебела изолация сложиш, каквито и профили и стъклопакети да поръчаш, ако ти монтират прозорците с луфт за пяната има няма 2 см и ти обърнат само външната страница на прозореца с 2 или 3 см EPS , ще има да се чудиш от де се появяват след това някои природни явления :wink:

Ако искаш да го направиш както трябва, демонтирай прозорците обърни ЦЕЛИТЕ страници с EPS с дебелина адекватна на дебелината която ще слагаш по стените, и чак тогава викай човека който ще мери за новите прозорци.

Ако случайно имаш огромно доверие на този който ще мери, може да се уговорите да приспадне необходимите отстъпи и без да си демонтирал старите. Но си е риск, предвид че и в най "престижните фирми" работят лауреати.

Питал си за марки ТИ и цени.

Към момента БАУМИТ издават 15 годишна гаранция Обаче условието е всички компоненти на топлоизолацията да са техни, и обикновенно техен инструктор наглежда какви ги вършат монтажниците.

Разумно е да се възползваш от тази опция, тъй като всякакви фирми дават всякакви гаранции , а после я камилата, я камиларя. Без значение колко качествени са материалите, има твърде много много наини да се опропасти всичко от монтажниците - било от палачорлък, било от мерак за икономия на материали.
Най добре се свържи с вашия регионален представител на на Баумит(който е служител на Баумит БГ, а не някакъв "дистрибутор"), и поискай да си направиш обекта с тази гаранция, най добре и той да ти посочи фирма за изпълнение.

За цените - не видях на каква дебелина си се спрял, и какво включват тези материали всъщност - има ли декоративна мазилка или не. Така че няма как да коментирам.

За труд - 15 лв е евтинко, ако е включено лепене,дюбелиране,монтаж на ъглови профили, полаганена мрежа и декоративна мазилка. Ако е без мазилката - си е твърде скъпичко.

Прозорците по принцип не се вадят от квадратурата, ако държиш да ти ги вадят, най вероятно ще ти кажат допълнителна цена за обръщане, която ще излезе по скъпо отколкото ако не се извадят.

Че така де, надявам се да съм ти бил полезен.

И помни !!!
Tsilkov написа:

Термомостът е едно от най-коварните неща в топлоизолацията - http://en.wikipedia.org/wiki/Thermal_bridge .Проблемът е ,че топлината бяга като токът - по най-малкото съпротивление.
Ясно е че при саниране на старо строителство няма как да няма някои компромиси, но се старай да не са повече отколкото ги изисква конструкцията на настоящата сграда.
Ivan Kolev - напреднал
Благодаря за подробния отговор :partyman:
Искам да попитам какво ви е мнението за продуктите на Оргахим и по специално материалите DEKO profesional, защото ми предлагат добра цена на тяхната система за изолация. Някой има ли наблюдения? Цената е 22лв/кв.м2
MASTER - специалист
Ivan Kolev написа:
Благодаря за подробния отговор :partyman:
Искам да попитам какво ви е мнението за продуктите на Оргахим и по специално материалите DEKO profesional, защото ми предлагат добра цена на тяхната система за изолация. Някой има ли наблюдения? Цената е 22лв/кв.м2

Грунда за метал и алкидните им бои са супер :-D :-D :-D
За съжаление нямам никаква идея какво предлагат за ТИ

Иначе това 22 лв за кв.м. какво точно включва ???

Ако е за вратна пържола е супер оферта. (не че нещо, просто съм гладен в момента) :mrgreen:

Като гледам къщето - разликата между най скъпата и най евтината оферта за ТИ я направи разлика 200 лв , я не.... така че не подхождай като счетоводител, а вникни в детайлите.
Ivan Kolev - напреднал
Не е въпроса за 200лв а за качеството на самите материали, защото ако и едното и друго вършат еднаква работа и са качествени то 200лв под формата на пРажоли ще е супер.

Офертата е с голяма отстъпка и включва:
ЕПС Ф15+ 10см 8.88лв
Декофикс 2.02лв
Декофлекс 1.73лв
Мрежа 145гр. 1.57лв
Дюбели 0.50лв
силиконов грунд Г8400 0.71лв
силиконова мазилка В2 5.86лв

21.27лв/м2



това е офертата ДЕКО


оферта на БАУМИТ

ЕПС Ф 15-18кг 10см 11.16лв
мрежа 1.62лв
лепило 5.23лв
дюбели 1.68лв
грунд универсален 0.65лв
силиконова/силикатна мазилка 13,02лв/11.31лв

33,36лв/м2 31,65лв/м2
отстъпка 20% 26,68лв 25,29лв
VLADO66 - майстор
Аз ти предлагам да ползваш Баумит-20% по плътен EPS и останалите компоненти няма нужда да се коментират относно качество.ТИ не се прави през 5 или 10 години.
MASTER - специалист
Самият ЕПС като плътност е важен, но не е фатален.

Аз мога да ти гарантирам две други неща за баумит - качеството на лепилото им - фрапиращо по добро е от всички "родни" производства които са ми попадали под ръка.
Другата евентуална разлика е - трайноста на цвета на мазилката - сигурно е че не се изменя в времето.


А най важното нещо е полагането на лепилото - за най просто влез в сайта на баумит и виж как препоръчват да се нанася, и дори да избереш друга оферта - задължи изпълнителите да полагат лепилото както е редно, а не да мацат по 7-8 "кюфтенца" на лист.
Ivan Kolev - напреднал
Вече е решено, че изолацията ще е на Баумит, като ще е гарга да е рошава :-D

Сега трябва да избера дограмата и се колебая м/у две оферти:
Русенска фирма ми предлага немски профил Thyssen 5 камерен с 32мм троен стъклопакет 4сезона/бяло/К
Друга фирма спомената в началото на страницата ми предлага немски профил КВЕ 88+ 6 камерен 44мм троен стъклопакет 4сезона/б/К
Въпроса ми е дали този профил КВЕ е качествен и някой има ли наблюдение в/у него?
Цената на двете оферти е много близка.

Тема "Саниране на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: