• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Напишете въпрос свързан със санирането.
miro_800 - специалист
Ходете в малки фирми за дограма, без лъскави офиси, било за съвет, услуга, или да погледате кое как става.Уточнете кое как да стане и то ще стане.
MASTER - специалист
И каква е разликата ?

В малките фирми майсторите магнаурската школа ли са изкарали ?


По мои лични наблюдения всички собственици на "микро" фирми за прозорци са започвали като работници в големи.

Направили са сметката на шефа, сдобили са се с екзистенц минимума за производството, или дори с половината на . него и си мислят, че са почнали да правят нещо.

Няма как малка фирма да е оборудвана със всички наистина необходими машини.
Голяма част от операциите се правят с подръчни приспособления, на принципа "нагоди го"

Големите фирми разполагат с поточни линии, почти всичко е компютъризирано, и наистина изкарват перфектна продукция.

Проблемът им е, че поради големите им производствени възможности хващат куцо, кьораво и сакато да монтира, и проблемите се явяват точно там.
miro_800 - специалист
Абе не са я завършили защото не са били родени.
По мои лични наблюдения, големите фирми претупват малки монтажи или такива на ново строителство.
Машини много, важното е задкормилното устройство.
Е добре тия фирми що не хванат нещо читаво да монтира като монтажа е лицето на дограмата?Всички звена трябва да са свързани.
Dimicha - напреднал
Ами къде ги тия малки фирми? Кажете ми района на Търново такава добра. Може би златната среда е човек да си поръча дограмата от голяма фирма без монтаж и да си плати отделно на някой майстор да му я монтира. Без да бърза и проявявайки необходимото сериозно отношение. Макар че в моя случай с голямата фирма ми се струва, че дори изработката на дограмата може да е по-добра. Например дистанционерите на стъклопакета по мое мнение не са поставени както трябва. Стъклодържателите не съвпадат перфектно в ъглите и т.н. Гложди ме да извикам някой от фирмата, който отговаря по техническия надзор и да настоявам да ми я сменят цялата.
BLUEPUPIL - майстор
Колко голяма трябва да е фугата между прозореца и отвора за да се предпази от счупване стъклопакета при неразрушително земетресение? Има ли нормативни изисквания които да осигурят нужната деформируемост без да се компрометират стъклата?
Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (9.89 KиБ) Видяна 3585 пъти
Прикачен файл:
2.jpg

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (9.89 KиБ) Видяна 3585 пъти
bai hoi - помощник
Djack написа:
За мен също тия хайдуци са престъпници!
Винаги ми е било интересно това дупчене на "многокамерната" дограма с цел предотвратяване на конденз!?!?! За чий чеп ми е 19 камерна дограма, като "майстора" ще ми замости камерите с един елипсовиден отвор разпробиващ всички камериу, против конденз отдолу?!?!?

Извинявам се за въпроса ама ти виждал ли си разрез на дограма и къде точно се разпробива за този отвор? Интересно как точно се пилучава "замостването". Освен това се правят и други отвори-за вентилация на профила. Ако се замислиш може и да се сетиш защо, особено за тъмните и дървесните профили... Хубаво е че в България всеки разбира от всичко :wink:

Ако имаш желание и интерес можеш да поразровиш из нета и да разбереш причините. Ако те мързи може да ти бъде обяснено накратко. Но без да имаш представа за какво говориш не е правилно да обиждаш и квалифицираш хората като престъпници и некадърници. Наздраве :)
Djack - специалист
Ще се радвам да ми обясниш! Ама подробно, не като на мързелив, а като на клиент с обща култура, който е прочел туй онуй и му е ясно, че дупчените камери, не влизат после в бройката на изолаторите!
Поздрави!
bai hoi - помощник
Като начало ето снимки на каталог с инструкции от производителя на профили за начина на отводняване и вентилиране на профилите. Високият край на орофила е външен. Както виждаш няма свързване на всички камери с се пробива само външната. Има различни типове на разпробиване в зависимост от монтажа.

Прикачен файл

IMAG0513_1.jpg

Прикачен файл

IMAG0513_2.jpg
boqnkov - специалист
От моя опит: Не си слагайте външно стъкло 4мм, ако държите на външната визия, защото моите всичките хлътнаха навътре и сега много грозно пречупват отраженията. Фирмата не ми каза, че ще има такъв ефект и ми казаха, че ако са с 6мм външно стъкло този ефект го няма. Лятото трябвало да си възвърнат формата. Студения въздух се свива и оттам се получава това.
miliad - майстор
Пълни глупости. Поредните, дължaщи се нa синдромa "чел-недочел".
Проблемa ти идвa от рaзмерa нa стъклопaкетa, не от студения въздух.
Ти си чaкaй лятото дa се изпрaвят.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Правилен монтаж на PVC дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: