• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
amxcs - специалист
Здравейте,
започнал съм ремонт на кухнята. Като свалих тапетите установих, че на бетовновата стена (до където се пада външна) има гипсови блокчета с дебеленина 10см.

Долу ниско между блокчетата духа вятър :-D

Стената с прозореца е от тухли без изолация.
От другата страна на стената където са блокчетата се пада терасата ми и точно там преди 5 години съм лепил фибран 2см.

След като има някаква дори и оскъдна външна изолация, мога ли спокойно да премахна гипсовите блокчета тамън ще видя и от къде духа (предполагам между тухлата и бетона някъде..?

Изображение

В този край на стаята ще бъде масата и столовете и тези 10см ще ми от голям плюс на тази тясна стая!
preslav - майстор
Блокчетата вероятно са газобетон (https://www.angro.bg/ytong-blok-60x25-10cm-broi.html), а не гипсови, което изобщо не ти пречи да ги премахнеш, да оправиш духането, а ако се наложи да дублираш външната изолация.
amxcs - специалист
Чист гипс са си според мен. 8см дебел, 60х60см със сглобка. Махнах ги, освен тях имаше и стиропор тъничко, към 1.5см. Сега има ли нужда от тънка изолация, примерно 3мм депрон или е излишно?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Гипсът не е изолация. На бетоновите панелки правеха вътрешните стени такива, 10сантиметрови от гипс. Махай, щом ти пречи :-) и покажи на снимка
preslav - майстор
Тънката изолация няма да те стопли, но в замяна на това ще ти създаде неудобства, постоянно ще се притесняваш да не я чукнеш с някой стол или друг предмет. Отделен е въпросът, че тънка или дебела изолация се покрива с едно и също количество финиш т.е. едни пари на вятъра.
amxcs - специалист
Аа не да ме стопли, идеята ми беше да не тръгне мухъл.
Или да добавя впоследствие още външна изолация, ако има нужда?

Изображение
Преслав го е написал вече.
viewtopic.php?f=2&t=71266#p1157733
Отвън, щом вече имаш 2см, може да добавиш още 8 да речем, ако има място.
Депрона вътре по би допринесъл за конденз и мухъл. То си е все едно найлон.
Според мен, втре не трябва топлоизолация.
amxcs - специалист
Благодаря за съветите. Тогава само една шпакловка с мрежа ще бъде. Накрая латекс.
chapara - майстор
вт фев 27, 2024 12:02 pmamxcs написа:
Благодаря за съветите. Тогава само една шпакловка с мрежа ще бъде. Накрая латекс.
Сега па мрежа🤭
Само шакловка на бетона!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт фев 27, 2024 1:33 pmchapara написа:
вт фев 27, 2024 12:02 pmamxcs написа:
Благодаря за съветите. Тогава само една шпакловка с мрежа ще бъде. Накрая латекс.
Сега па мрежа🤭
Само шакловка на бетона!
И откъде духаше?
  • 1
  • 2

Тема "Премахване на вътрешна изолация от гипсови блокчета" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: