Напишете въпрос свързан със санирането.
v1p3ra - напреднал
Здравейте, някой запознат с програмата за енергийна ефективност да ми обясни малко повече, до колкото знам европа връща 50% от средствата, които си дал за ремонта, така ли е? Искам да ми направят майстори външна изолация, имам собствени средства, но не зная до колко ще стигнат, мога ли да инвестирам 5000лв и след приключване на ремонта да ми върнат 2500 или нещо си въобразявам? При саниране на жилище, задължително ли трябва да се уведоми общината, за да не станат после проблеми и да я махнат, ако това решат след години европейската общност? Мерси предварително на разбиращите хора тук.
v1p3ra написа:
Здравейте, някой запознат с програмата за енергийна ефективност да ми обясни малко повече, до колкото знам европа връща 50% от средствата, които си дал за ремонта, така ли е? Искам да ми направят майстори външна изолация, имам собствени средства, но не зная до колко ще стигнат, мога ли да инвестирам 5000лв и след приключване на ремонта да ми върнат 2500 или нещо си въобразявам? При саниране на жилище, задължително ли трябва да се уведоми общината, за да не станат после проблеми и да я махнат, ако това решат след години европейската общност? Мерси предварително на разбиращите хора тук.
реалната възвращаемост е към 20% .при 5000 лв..., към 950 щети възтановят!
схемата е следната,вкарваш 5000 лв. депозит, после теглиш от банката кредит за 5000 лв..., за примерно 6 месеца, ЕС ти възтановяват 20% ,като махнеш лихвите и таксите.., остава реално 17-18 процента!
рулом - специалист
иначе казано, ако и понеже това е форум "направи сам" си врътнеш сичко самичък, изолацията ще ти е направена по-добре, отколкото група малограмотни цигани ще го направят, дограмата и така и иначе си е едни пари......тааа с парите които имаш, си го направи като хората, че да не береш ядове!!!
Иииииии, хора, научете се, че у тая наща държава, безплатен обяд няма....още от втората половина на миналия век !!!!!

П.П.....ако не ме послушаш, можеш да си направиш пожизнен абонамент в темите за влага, мухъл и конденз в този форум :wink:
v1p3ra - напреднал
рулом написа:
иначе казано, ако и понеже това е форум "направи сам" си врътнеш сичко самичък, изолацията ще ти е направена по-добре, отколкото група малограмотни цигани ще го направят, дограмата и така и иначе си е едни пари......тааа с парите които имаш, си го направи като хората, че да не береш ядове!!!
Иииииии, хора, научете се, че у тая наща държава, безплатен обяд няма....още от втората половина на миналия век !!!!!

П.П.....ако не ме послушаш, можеш да си направиш пожизнен абонамент в темите за влага, мухъл и конденз в този форум :wink:
Да, разбирам, че има майстори, които пребързват работата и гледат да вземат парите, имам познат човек, които е работил над 20 години и сега има фирма, майсторите са му най - добрите в града, но не знам и те колко ще го направят, все пак те не взимат всичките пари. Аз не мога да се наема да правя тази изолация, тъй като ми трябва скеле за 2-ри етаж, и не съм толкова на ТИ както някои хора в сайта.
А до кредита заеби, и с тея 20% и без тях съм си същия, преди четох че уж са 50%, интересуваше ме без банки и без кредити, само чрез общината, но явно няма да стане. А за изолацията как е по добре аз ли да си купя материалите и да платя само за работата на майсторите или направо да ми се изчисли на квадрат с техни материали и работа. 5 см ми се струва нищо, ако ще се прави да се прави ориентирал съм се поне минимум 8-10 см стирпор.
рулом - специалист
Ако искаш да си на далавера с парите и с некфа усещаема изолация, навии и останалите от "етажната собственост" да се включат....само така ще усетиш ефект и няма да си се набутал !!!...останалото е танто за кукуригу!!!!
...и недей да си мислиш. че неможеш да направиш нещо, което всеки неграмотен циганин ти прави за 20 кинта на квадрат !!!!....седни и почети малко из нета....не из форума, че тука са много философите :wink:

...а относно дебелината на стиропора: разликата е ден/сантиметър (грубо) ако си с 5 см. 5 дена след захладяване ти изстиват стаите...и обратно...5 дена след началото на жегите ти се накипелват и дуварите...прави си сметката за отопление и охлаждане!!!!
....тва нема да ти го каже никой майстор, шеф на фирма или търговец на ТИ !!!!
тука из форума имаше и таблици, некой ако знае къде са да ги пусне...ма от личен опит: тва е положението...решавай сам!!!
Успех!!!
v1p3ra - напреднал
рулом написа:
Ако искаш да си на далавера с парите и с некфа усещаема изолация, навии и останалите от "етажната собственост" да се включат....само така ще усетиш ефект и няма да си се набутал !!!...останалото е танто за кукуригу!!!!
...и недей да си мислиш. че неможеш да направиш нещо, което всеки неграмотен циганин ти прави за 20 кинта на квадрат !!!!....седни и почети малко из нета....не из форума, че тука са много философите :wink:

...а относно дебелината на стиропора: разликата е ден/сантиметър (грубо) ако си с 5 см. 5 дена след захладяване ти изстиват стаите...и обратно...5 дена след началото на жегите ти се накипелват и дуварите...прави си сметката за отопление и охлаждане!!!!
....тва нема да ти го каже никой майстор, шеф на фирма или търговец на ТИ !!!!
тука из форума имаше и таблици, некой ако знае къде са да ги пусне...ма от личен опит: тва е положението...решавай сам!!!
Успех!!!
Много добре написано, мерси. Ако правим цялата къща, на 2 етажа е каква е разликата повече проценти се възстановяват ли? А този отдолу ми се пада роднина, но сме в много лоши отношения, а и той няма да извади пари, просто е дебил, цяло лято прави парно и накрая майстора(пияница) объркал топлата със студената вода :? нямам думи, но това е друга тема. Като се замисля, ми трябват много пари, стаята ( северна има 2 външни стени и бянята външна, кухнята е клинч, голям студ, но под нея е веялник отделно е от другите стаи (кухнята) 3 външни стени, не са много големи, но отдолу под плочата сигурно 20 см изолация трябва да се поставят, цимент и железоряк само е не е измазана, спалнята 2 външни, абе направо 5 бона май няма да стигнат ужас :shock:
VLADO66 - майстор
Ако се санира цялата сграда може да се сертфицира и да бъде освободена от данък сгради до 7години.
kapanec - специалист
Викай фирмата да си смята така ще си сигурен да ли ще ти стигнат, аз съм за 10см изолация така и така го правиш
8180 - майстор
v1p3ra написа:
Много добре написано, мерси.
:?
v1p3ra - напреднал
8180 написа:
v1p3ra написа:
Много добре написано, мерси.
:?[/quo
Така и така се чесаш по главата, я обясни какво да сложа на таванската плоча отгоре, видяло се е че няма да се занимавам с евро фондоже и тн. Разбрах, че разбираш от тези неща. Искам да сложа стиропор вата или нещо от сорта от горе на таванската плоча, но където са гредите няма ли да се получи термо мост и също така в крайните части където са колоните има задигната част на къщата по целите дължини, тях с какво да ги изолирам за да няма термо мост от вън ясно, но след нея са задигнатите части на къщата и под тях цялата плоча.

Тема "Външна изолация по енергийна ефективност?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: