Напишете въпрос свързан със санирането.
mitaka_1 - напреднал
Предстои ми саниране на къщата и съответно обръщане на прозорците от вън със стидиопор от 2см., след което смятам да монтирам външна алуминиева щора на единия прозорец и въпросите ми са следните:
1. Тъй като не искам да дупча PVC дограмата за управлението на щората вариантите са два;
- външно управление на щората при което трябва да се отваря прозореца
- ел .мотор с дистанционно управление.
2. Ако го избера като вариант с ел. мотор къде да оставя кабел за захранването на мотора тъй като смятам да го прекарам преди да санират къщата? Всички мотори със захранване от 220V ли са ?
3. Цена на ал. щора + ел. мотор + дистанционно какво може да излезе ориентировъчно за прозорец h-1.40м. и a- 1.60м.
Благодаря предварително.
caribi - специалист
Пишеш на гуглето - външни щори, излизат фирми, избираш фирма и разглеждаш продукцията, цената и т. н.. От това по-точно и бързо намиране на достоверна информация здраве му кажи.
Не е евтино с ел. задвижка .
koleto84 - специалист
В нета цени колкото искаш.Кабелът се оставя отгоре по
принцип,тъй като захранването излиза естествено от конзолата.
Първо е хубаво да се монтират щорите и тогава а се правят разните му
изолации.
nikolov333 - майстор
Темата е много умряла :lol: , но за да не правя нова ще изровя тази, че и въпроса ми е почти същия...
Ще слагам външни алуминиеви щори златен дъб с ламели около 5см и ел.задвижка. Прозорците ми са обърнати външно с фибран 3-4см. Единия прозорец е 80*129см, втория е прозорец с врата тип"пистолетен"към тераса 129*150+70*229см а третия е ъглов"пистолетен"т.е два прозореца с врата към тераса 80*129+129*129+70*229см.
Въпросите ми са следните. Кой начин на монтаж е за предпочитане за всеки от тях. Двата "прави" прозореца ще им слагам автоматика, а за ъгловия не съм решил. Замислям се дали да са изнесени на фасадата или да са монтирани на дограмата, заради водещите лайсни между вратата и прозореца, които ще се виждат през прозореца при прибрани щори, а ако са на дограмата не знам дали могат да се монтират комарници след това? Изолацията на фасадата ще я правя пролетта..
plamen6703 - майстор
Моите щори са такива и са с изнесен напред монтаж. Нямам като твоя вариант прозорец с врата тип"пистолетен", вратите за терасите са с отделна врата и всичко е с изнесен монтаж. Щорите се управляват с мотор с дистанционно и отвън над прозорците имам тенти. Дограмата ми е изцяло нова от дърво и не ми се искаше да монтират нищо върху дървото.
nikolov333 - майстор
При теб така е най-добре..не съм писал, но дограмата ми е ПВЦ с двоен стъклопакет и като гледам как се е разкеркелешила :-D от сега, не знам дали няма да се налага след време да я подменяме.. В такъв случай изнесената външна щора също е за предпочитане, от гледна точка на монтажа на новата дограма..

Тема "Външни алуминиеви щори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: