• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
8180 - майстор
kuuuuuul написа:
:x :x Ужас, нищо не стана.
Как така колега? Ти да не опитваш с обикновен флакон.
Тук за пистолетна пяна пишем. :?
kuuuuuul - майстор
Еее,разбира се с пистолетна пяна за лепене на изолация 12лв парчето :sad: В същност двата дена минаха в подготовка,с дюбели за изолация дадох нивото,нанасям пяната и с други дюбели закрепвам,но стяга бавно и трябва да се държи.Може би с по малки и по дебели платна 60/120 щеше да е по лесно,но разхода на пяна е убийствен.Новата ми идея е първо със стиропор/различни дебелини/ да подпълня дебелите места до постигане на почти равна повърхност и тогава фибрана.
8180 - майстор
kuuuuuul написа:
но стяга бавно и трябва да се държи.
Ако не си се отказал, да те открехна малко. Писали сме го из темите и тук се спомена.
ТРЯБВА да се "усети" момента на готовност на нанесената пяна за лепене.
Правиш пробно следното:
Нанасяш малко пяна.
С клечка или изрезка Фибран периодично бучкаш в пяната и гледаш.
Отначало в пяната остава дупка - пяната сякаш изчезва. Ако сега се опиташ да залепиш, нищо няма да стане. Пяната се сплесква в много тънък слой и не лепи, само цапа. Вероятно това вече си го видял.
Продължаваш пробата.
В един момент пяната вече е втвърдила обема си, не остават дупки, а започват да се влачат лепкави конци по клечката. ТОВА Е времето за лепене. Ако е равна основата притискаш потупваш. Ако не - умерено да не прекалиш. Вече почти не се налага придържане, но си изработи подходящ телескоп - все ще има нужда някъде. Нататът пяната повече не раздува (или почти).
Ако си прекалил с натиска, връщаш механично с някаква кука или пробиваш с пистолета и инжектираш да върнеш назад. За сигурност, може след час да се върнеш по същия начин към проблемни места или към точките за дюбелите.

Ако си изчакал повече, пяната хваща коричка и отново не лепи. В някакъв момент може да свали без да цапа или да се пресова и да се нанесе нова.

Според пяната, влагата и температурата, времето за изчакване е повече - 2-4 мин. През това време можеш да подготвиш 1-2 следващи листа и да си установиш подходящ ритъм на работа.

Инста Стик беше ок. 9лв. от дистрибутора - има координати във Форума.

Идеята за подложки не е лоша, но после е хубаво да се уцели пяната срещу тях. По лесно е да се положи пяна върху подложките, но за таван не съвсем.

Успех!
darakchiev - специалист
Аз лепих фибран 2см. по същия начин само,че си
подпирах всяка плоча за по сигурно. направих си
подпирачката от парчета останали плоскости, едно
по високо шкафче и крика от колата :-D .
8180 - майстор
Има разнообразни нескъпи телескопични дръжки за четки и подобни. По строителните магазин-също.
И да, не е задължително да е с цялата височина - добавка - летва, шкафче др. Направи сам.
Ако не са криви паната и не се напрягат при лепенето, съвсем реално е да не се налага особено подпиране.
Spaidy - специалист
Писах аз ама не слушаш.
Как можеш да отречеш нещо за което е доказано, че е по -добро от другото.
Сложи си картон бе човек, имаш и основа за декорация, за лунички, по-евтино и по- добър краен завършек.
Успех от мен! :)
EDI - майстор
Лепи се без проблеми, ама трябва малко ръка и опит.Ето мо ярезултат от мналата година - viewtopic.php?f=17&t=39388 .Въпроса е да се залепи първото пано, после лесно.Аз прикрепвам следващите с шишове от бамбук.Тук там се получи разлика в нивата, но тя е около 2-3 мм. и съм минал леко с гипсова шпакловка.
kuuuuuul - майстор
Днес взех стиропор 3см и 2см и започнах да подпълвам,където е по малко ще го измажа и след това ще налепя фибрана.Височината е 250см и за това всеки сантиметър ми е важен поради което не искам гипс картон,нито пък мога сам да го монтирам на тавана.Основния проблем с пяната беше големия разход :sad: Ето и малко снимки.

Прикачен файл

103_0395.JPG

Прикачен файл

103_0397.JPG
nautilus33 - майстор
Както Кууул, и аз мисля да сложа 2см фибран за изолация на тавана на първи етаж, защото е плоча. Поради същата причина не искам гипскартон, защото не искам да загубя съществено от височината на стите. проблемът обаче е, че таваните са варосани. Да ги шкуря ще е голяма хамалогия> ако ги мина с дълбокопроникващ грунд, дали ще свърши работа? Мисля като него, с монтажна пяна, само че 60сек. итук там някое и друго кюфтенце ПУ салам. от дюбели има ли нужда?
  • 1
  • 2

Тема "Лепене на фибран на таван с пяна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: