• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
kuuuuuul - майстор
Предстои ми да лепя фибран 250/60/2,5 на тавана който не е много прав/кофража е бил от старите метални платна/,разликите стигат до 3см.Ще лепя с пяна но до сега не съм го правил на таван и не знам да ли ще стане.Някой лепил ли е така? :partyman:
zmiori - специалист
Ще стане, защо да не стане. Само че и малко по-специфично, ако не си лепил досега, недей да се учиш на таван.
Карай по стария начин с циментово лепило, ползвай "гребен" 10/10мм. Става много лесно и лесно се коригира. Има един недостатък малко е по-мръсничко.
nihonjin - специалист
Слагай повече пяна за да не се налага да огъваш фибрана. Подготви си и някакви приспособления за подпиране или временно закрепване докато стегне пяната. Аз съм ползвал стоманени пирони за прикрепване към тавана, които вадя след стягането и ползвам за следващите платна. Един или два пирона на платно стигат. Също съм ползвал клечки за зъби за временно прикрепване на платно фибран към вече залепен фибран.
kuuuuuul написа:
Предстои ми да лепя фибран 250/60/2,5 на тавана който не е много прав/кофража е бил от старите метални платна/,разликите стигат до 3см.Ще лепя с пяна но до сега не съм го правил на таван и не знам да ли ще стане.Някой лепил ли е така? :partyman:
VLADO66 - майстор
Не е лошо /даже е препоръчително/ да се опънат 1-2конеца да ти водят нивото
Marisan - специалист
Здравейте!
Съветваме Ви да запълните по-големите дупки със строително лепило (ТЕРАФЛЕКС® СТРОИТЕЛНО ЛЕПИЛО или друг аналогичен продукт на друг производител). След това можете да залепите фибрана на тавана с полиуретаново лепило (не пяна). Бихме Ви предложили универсалното пистолетно полиуретаново лепило ТЕРМОФЛЕКС® PU CONTACT или друг продукт с еквивалентни свойства на производител по Ваш избор. За тази цел нанесете лепилото по периферията (на около 2 см от ръбовете) на топлоизолационната плоскост и в нейната среда под формата на буквата W. След нанасянето изчакайте 1 минута преди да я фиксирате към тавана. Повече информация за начина на работа с ТЕРМОФЛЕКС® PU CONTACT можете да получите от неговата техническа карта: http://www.marisanbg.com/uploads/Tehnic ... ds_bg_.pdf
Правил съм изолация на таван, като лепих стиропорени плоскости с лепило "С 450" и с пяна /търговеца нямаше лепило и ми похвали пяната/. Добре, че бързо свърши пяната и после продължих отново с лепилото. Повече не бих пробвал с пяна. Действително трябва да имате нещо под ръка за подпиране на плоскостите
Spaidy - специалист
Добре, защо фибран на тавана?
Много по-добър варянт е картон с вата! А таван лепен с пяна и 3см денивелация, просто забрави! Само ще си дадеш парите за матеряли и ще си загубиш времето.
kuuuuuul - майстор
Благодаря на всички за съдействието,не съм любител на картона и заради това ще е с фибран.Като го направя ще докладвам. :prost:
kuuuuuul - майстор
:x :x Ужас, нищо не стана.Два дена труд за нищо,при такива големи разлики в нивото не може да се лепи с пяна на таван.Още на първата плоскост отиде цяла пяна :x и не беше достатъчно,явно ще трябва първо да измажа :sad:
професионал - специалист
Spaidy написа:
А таван лепен с пяна и 3см денивелация, просто забрави! Само ще си дадеш парите за матеряли и ще си загубиш времето.
Не, че не може, но си трябва опит! :yawinkle:
  • 1
  • 2

Тема "Лепене на фибран на таван с пяна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: