• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте,
В процес на саниране на къща съм, като сме решили финишното покритие да е фасадна бяла боя.
Изпълнението е със следните материали:

1. топлоизолационни плочи от стиропор (5см) залепени на рамка за стената с лепило-шпакловка Баумит Дуоконтакт
2. дюбелиране
3. армиране с фибро-текстилна мрежа на Баумит и Дуоконтакт
4. втора ръка шпакловка (след мрежата) започнахме с Дуоконтакт-а, но се получава доста груба основа и затова преминахме на Баумит СтарКонтакт лепило-шпакловка, което е по-финно (зърнометрия 0.6мм, докато при Дуоконтакт е 1.0мм)
5. трета ръка шпакловка с бяла циментова шпакловка на Боро, която се пердаши с пердашка от дунапрен;
пише, че може да не се боядисва, но решихме да нанесем една ръка фасаген
6. нанасяне на грунд преди фасадната боя
7. нанасяне на фасадна боя Капарол (бяла)

Досега напълно завършена е една северна стена (с бяла цим. шпакловка) - 6м височина на 3м дълж., по която си личат доста неравности от маламашката и при застъпването на шпакловката когато се огрее от слънцето.
Майстора, с който работя също не харесва как се получава (като се има предвид, че боята няма как да скрие тези недостатъци), но това са му възможностите. Иска да ме убеди вместо боя да го завършим със силиконова, силикатна или полимерна мазилка, но в момента финансово не мога да си позволя това.

Въпросът ми е дали е възможно да се постигне почти идеално гладка циментова шпакловка (ръчно, не с машина) и по възможност някой може ли да сподели как технически може да се направи това, напр. често срещани грешки при финишна шпакловка и съвети.

Благодаря ви предварително

Снимки:
основа за фасадна боя - циментова шпакловка:
1. армиране
2. шпакловка с Дуоконтакт (доста груба основа се получава, което наложи 2 ръце бяла циментова шпакловка);
- следващите стени за 2-ра ръка ще са със СтарКонтакт за по финна основа преди циментовата шпакловка
3. бяла циментова шпакловка на Боро
4. бяла циментова шпакловка на Боро
Изображение

снимка 2:
Изображение

втора ръка шпакловка (след мрежата) с Дуоконтакт:
Изображение
toni_g79 - специалист
До нас има една къща шпаклована с бяла шпакловка ,ми направо е перфектна ,ако не се заглеждаш съвсем в детайли де.Предполагам че си е до майстора в голяма степен.....На ръка е шпаклована,но не знам с какъв материал....
jekasus - майстор
С дървена маламашка ли шпаклова? Те, цигани по-добре шпакловат :-D
За боята - виж релефната, ама твоя и нея ще осере.
jekasus написа:
С дървена маламашка ли шпаклова? Те, цигани по-добре шпакловат :-D
За боята - виж релефната, ама твоя и нея ще осере.
Проблемът е, че вече съм взел боята (предполагам, че ще мога да я върна при нужда, но не там е въпросът).
Когато стената е в сянка или се огрява пряко от слънцето, не се забелязват тези недостатъци, но освети ли се странично - всички малки неравности се превръщат в трапове :sad: .
KingLin - майстор
Какви малки недостатъци, човече?!? Този "майстор", ако ми е в къщата, ще го заключа в мазето 3 дена на сух хляб и вкиснало мляко.
VLADO66 - майстор
Купи му една такава http://www.serafimov-systems.eu/bg/%D0% ... 1%81%D0%BC./ шпакла че му треперят ръцете на "майстора"
VLADO66 написа:
Купи му една такава http://www.serafimov-systems.eu/bg/%D0% ... 1%81%D0%BC./ шпакла че му треперят ръцете на "майстора"
Благодаря за предложението,
мислиш ли, че такава шпакла ще е достатъчна да реши проблема?
VLADO66 - майстор
Не е панацея, но ще помогне в голяма степен.Нали се сещаш че инструмента не работи сам :wink:
професионал - специалист
На този няма да му помогне! [-X На мен това ми е далеч от уменията, но работейки вкъщи,резултатите които постигам на втора ръка са направо перфектни в сравнение с това! Жалко, че не снимах днес тавана, който шпакловах с това!
jekasus - майстор
venta7 написа:
ще е достатъчна да реши проблема?
Ще се опитам да помогна малко, като шпаклова при снадките между "стегнала" вече шпакловка и тази която нанася, шпакловането(по-точно "зануляването") да го прави в посока по-старата нанесената шпакловка, а не обратно.
П.П. - по - лесно да го покажа, отколкото да го напиша :?
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за финишна циментова шпакловка на топлоизолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: