• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Напишете въпрос свързан със санирането.
ferrari4456 - специалист
Имам проблем в стая в панелен блок.Отвън е направена външна изолация от оня сивия стериопор(забравих му името).
Отвътре е със шпакловка и отгоре е залепен корк.Стената принципно е външна.
Проблема е следния, че корка мухлясва.И преди стената беше студена и мислех, че с корка ще се оправи.

Първия вариант, който предложи жената и се натиска да се изгради 10см стена с тухли POROTHERM или ония винербергер.Защото "тухлата е топла".Ама знам ли....
Предложете нещо.Просто вече нямам идея какво да правя, както и какво мислите да се изгради стена 10см с тухлите на POROTHERM.
Изображение
Изображение
Жената раздра корка и го махна в долната част.
nikolovvd - майстор
На първо време си купи влагомер, за да видиш каква е влажността.
Дай още информация! За етаж, дограма, отопление и т.н.
ferrari4456 - специалист
Влагомер имам.Влажноста си е в норма.
Етаж 6 от 8 дограма Salamander с троен стъклопакет и всичките им глупости.Отопление парно, за сега е вентилаторна печка или маслен радиатор.Другото което е че е северна страна и постоянно е в сянка.
Последна промяна от ferrari4456 на пет окт 18, 2013 2:19 pm, променено общо 1 път.
VLADO66 - майстор
Това като го гледам е технически корк за изолация на подови настилки.Лакира ли го като го постави :?И на мен ми се вижда висока влажността.
ferrari4456 - специалист
С нищо не съм го лакирал, не е технически, за стени си се води.Взимал съм го от бриколаж за 80лв ролката и стига за 2 ленти и половина от тавана до пода.Лепил съм го с
Изображение
На другите стени този проблем го нямам дори и в другата стая.Нито стаята е кухня, нито баня, стаята на детото е единственото което се прави там е да се спи.Влажност откъде да има толкова?
Значи с изолация на стената примерно да се добавят тухлите 10см няма да се оправи?
VLADO66 - майстор
Хаиде пък сега с тухли :) Или фибран или конструкция с ГК и вата.
ferrari4456 - специалист
А какво става с гипсокартона и ватата.Възможно ли е да се появи мухъл зад гипсокартона?
Питам сериозно за тухлите, защото ги предпочитам пред гипсокартона.
VLADO66 - майстор
Навсякъде може да се появи мухъл където има влага и точка на оросяване.
ferrari4456 - специалист
Смятах го и излиза към 350кг да се направи с тухли една стеничка.Не съм запознат с натоварванията на конструкциите, но това много ли е?Принципно често правят замазки по 8см по подове и какво ли не.
dokobg - специалист
Този мухъл от миналата година ли е, или се появи в последните седмици ?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Проблем с мухъл???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: