• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Напишете въпрос свързан със санирането.
marian1 - майстор
Според мен, а аз не съм профи, а любител :-D тази къща няма да се сгрее никога по този начин на топлене. 40 см зид - ами той лапва огромна част от топлината - за тия 6 часа в които се топли - с толкова много неотоплени помещения ( не е писано за близнака нищо - отоплява ли се, и той ли смуче топло) + тавани почти без изолация + много вероятно е и да не се проветрява ( от там също влага, защото автора сам даде отговора с конденза по прозорците когато се мести и спи по други помещения) Иначе при под -5,7 градуса въздуха е сух - отваряй на воля и проветрявай. Над тези градуси, в зависимост от времето може и да е много влажен. При студени помещения - въздуха ти е помощник в случая - показва ти къде е най студено - стъклата явно не са много добри изолатори. Затопляш, от там се затоплят повърхнините и поизсъхват - въздуха "поема" част от влагата - няма видима влага! - Но от там кръговрат.
Колега съжалявам да го кажа, но изолацията ти е грешка за този вид къща + начина ти на отопление!
Твоята къща е с 40 см стени, за да се подгрява постоянно отвътре и от там ще дойде и ефекта на спестяване - при натрупване на топлина в стените! - Външната изолация - ще е ниско ефективна поради това че е достатъчно дебела ( "изолирана" ) къщата - за твоя начин на отопление, ефекта би се повишил, ако беше направил вътрешна изолация на всички стени - за да може тази изолация да се яви "преграда" за бързото изсмукване на топлината от дебелите стени и неблагоприятните фактори.

Сложи един влагомер и по него се ориентирай за влагата!
П.С. Според мен, и миналата година не ти е било по топло и по сухо - ако е така - мисля това доказва твърденията ми.
8180 - майстор
marian1 написа:
П.С. Според мен, и миналата година не ти е било по топло и по сухо - ако е така - мисля това доказва твърденията ми.
А според мен, сегашната ми любовница е по-супер - ако е така - мисля, това доказва твърдението ми. :?

Не че не бих се съгласил с някои от ПРЕДПОЛОЖЕНИЯТА/ТВЪРДЕНИЯТА ти, ама доказателствата и на двама ни куцат. :)
marian1 - майстор
Е-е-е :-D не бъди като политиците де. Твоя коментар ми прилича на коментарите от близкото минало " това е само върха на айсберга" - ползваше се от политиците - някой се мори да говори 1 час, а с едно изречение се оборва всичко казано, без факти, без нищо... Расъждения, дай расъждения - така ще си сверим часовниците в този форум, преди да дойде горския (някой профи ) и да ни изгони. :lol:
unicata - специалист
Еми господа ето моите разсъждения:
Изолацията се ползва с идеята да спре топлопреминаването или по-точно да го намали. Да обаче тоя филм тук го нямаме За да стане така трябва стените да са топли. Тук такова нещо не се случва. Идеята на изолацията е да се пести от топлинната енергия която е вложена, а за да стане това трябва да се прави сравнение на база когато трябва само да се доподгрява, а тук това не се случва, доподгряване е ако температурата е паднала с 1-2 градуса и вкагаш енергия само да компенсираш загубите, при 40см стени които свалят температурата до 16 градуса за 2-3часа (вероятно толкова не работи котела до сутринта когато температурата се замерва) значи стените вероятно са 15-16градуса. Ефект може да се очаква ако се е държала температура 18 градуса и сега пак се държи 18, така вече реално може да се види колко гориво е харчено за 18 градуса миналата година и колко тая, но тъй като колегата не е държал, такива температури няма как да знаем реално дали имаме подобрение, защото човешкото тяло и на 16 и на 18 градуса все му е студено.
Така че колега докато не стоплиш къщата и не задържиш една постоянна температура около20-21 градуса, няма да получиш комфорт нито резултат от това което си направил, изолацията вероятно работи и сутрин вместо да ти е 14 градуса ти е 16, но и двата случая си е студено.
Давам пример с мен, имам апартамент в софия и съм с парно, панелка. Есенно време преди да пуснат топлото има момент от 2-3 седмици в които в нас е кучешки студ, защото съм на 1ви етаж а отдолу мазетата са ледени, абе като цяло температурата е ок 15-16 градуса, пускам конвектор 2кВт. да се грея и той работи 50 минути на час някъде, след около два дена стените са вече топли и той започва да работи по около 30 минути на час. Така че ще се повторя - докато не стигнеш температурата на комфорт която желаеш никога няма да усетиш ефекта от изолацията. реално на теб котела ти работи по-малко от 1/3 от денонощието, е нема как да стане. С трици маймуни не се ловят. още повече с такива дебели стени и изолация, съм сигурен че веднъж стоплиш ли къщата разхода на гориво ще е почти същия, но ще е топло 24/7.
Успех и дано намериш верния отговор.
ПП
хората са го казали отдавна
"дай за да получиш"
"Икономията е майка на мизерията"
"Не съм токова богат че да си купувам евтино"
Абе стопли я тая къща за седмица две :wink:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Няма ефект от толпоизолация !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: