Напишете въпрос свързан със санирането.
toni188 - напреднал
Здравейте, от доста теми четох и си синтезирах нещата от които не бях запознат. Не че сега не е по-малко тъмна Индия, но ето какво искам да направя. Искам да направя изолация на тавана. Апартамента е на последния етаж и съответно изтива доста и въздушната възглавница между тавана и покрива. Тъй като съм с малко дете а и вече е студено, няма как да правя ремонт вътре. Затова на база изчетеното от форума реших, че полагането на минерална вата върху тавана пак е добре. 20см, четох че и 30см. е добре. Всичко това е ясно, но сега да слагам ли пароизолация под вата или да я полагам директно върху плочата? И друго някой лесен способ за закрепване на ватата? Мястото не е изложено на силно течение, нито покрива тече.
Marisan - специалист
Здравейте!
По наше виждане вътрешното топлоизолиране с минерална вата не е оптимално решение. Най-малкото, защото при един евентуален теч цялата влага ще бъде просмукана от нея. Ето защо бихме Ви посъветвали да топлоизолирате Вашия таван с EPS. Също така можете да прочетете тази наша статия, от която ще разберете защо считаме, че това е по-добрият вариант за вътрешна топлоизолация: Какво трябва да знаем за вътрешната топлоизолация
Ако въпреки това желаете да топлоизолирате с минерална вата, то пароизолацията, която ще поставите трябва да бъде преди ватата (гледано от вътрешната страна на стаята). За тази цел можете да шпакловате ватата и след това да закрепите пароизолацията или да използвате за финишно покритие специална боя, която няма да допусне проникване на влага във ватата (тоест играе роля на пароизолация).
Самата вата можете да залепите с помощта на ТЕРМОФЛЕКС® ЛЕПИЛО-ШПАКЛОВКА ЗА МИНЕРАЛНА ВАТА или друг продукт с аналогични свойства от производител по Ваш избор. Начинът на работа с този артикул е описан в неговата техническа карта: Техническа карта на ТЕРМОФЛЕКС® ЛЕПИЛО-ШПАКЛОВКА ЗА МИНЕРАЛНА ВАТА
toni_g79 - специалист
Marisan-Чукча писатель,чукча не читатель!!
toni188 - напреднал
Вече взех ватата. Както писах искам да я сложа отгоре на плочата. 25 см дебелина ще я правя. За паропропусклива мембрана още се колебая.
gechev - специалист
Слагаѝ ватата и ще постигнеш добър ефект. Не идеален, но добър. Не слагаѝ паромембрани щом ватата ще е във въздушната възглавница. Там е сухо и вентилирано, но ме притеснява наличието там на разни животинки, които ще се помъчат да се скрят във ватата на топличко през зимата. Успех.
drastar - специалист
Здравейте,

Аз имам подобен проблем, апартамента е на последният етаж(4) с равен покрив заслан със осмолен "картон" и чакъл отгоре. Възможно е между плочата и този картон да има някакво растояние(не повече от 20-25см), но не съм сигурен, а не ми се разбутва този картон.

Ще има ли ефект, ако залепя някаква изолзция върху този "осмолен картон" и след това положим от същият върху изолацията ?

Какъв вид изолация е подходящ, и каква дебелина ?

Благодаря предварително :partyman:
drastar - специалист
:?
Никой ли не ще да помогне :-D :?
8180 - майстор
Еми, май не е съвсем същия случай като на Автора.
Прочети първия пост, кажи разликите, че да го мислим.
drastar - специалист
Здравейте,

Описал съм в първият си пост ситуацията, не знам каква още информация ви трябва, но, ако ми обясните и попитате ще се опитам да дам повече инфо :?

:partyman:

Тема "Изолация на таван на панелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: