• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Напишете въпрос свързан със санирането.
gechev - специалист
ivanovbg написа:
Не е зид Гечев, а пристройка към къщата. Едната стена тухлен зид, а от другата ЕPS. Е, малко е тясна за хора, но за буболечки,птици, катерици и други дребни животинки ще е бижу.
Може би ivanovbg бъркаш темата. Така мисля. Извинявай. Но щом има място за животни, като катерици. Знам ли? Може и да има конвекция. :lol:
Последна промяна от gechev на пон яну 06, 2014 12:58 am, променено общо 1 път.
ivanovbg - майстор
Защо да я бъркам? Виж картинката - стена отляво - тухла. Стена от дясно - EPS. Това по средата не ти ли прилича на стая без прозорци? Размера няма значение :partyman:

Прикачен файл

untitled.JPG
untitled.JPG (10.29 KиБ) Видяна 1577 пъти
gechev - специалист
Размера е по Ван дер Ваалс. Тук Владо е прав. Да не споменавам разни момичета.
ivanovbg - майстор
gechev написа:
Но щом има място за животни, като катерици. Знам ли? Може и да има конвекция. :lol:
Конвекция нищо не пречи да има, но това нито увеличава, нито намалява загубите на топлина в случая. А при сравнително малкия размер на пространството... Ще се съгласиш с мен, че температурата на стените които контактуват със затворения въздух ще са еднакви. Така че дали ще го има този въздух или не не е от значение от гледна точка на изолираността на стената.
gechev - специалист
Направих са на умен. Извинявай. Аз мисля така. Една стена нагрявана от едната страна от някакъв топлоносител започва да пренася тази топлина през стената. В твърдите тела почти не съществува конвекция, а адвекция /хоризонтален топлопренос/, който съвсем спокойно го определяме и като дифузия на топлина и водни пари /като Атлантически циклон/. Без дифузия няма конвекция. Изкарваме температура и примерно влага на дадено ниво, но границата на твърдото тяло свършва с началото на въздушната среда. Въздушната среда е динамична и движението се обуславя отново от температурата. Представи си един куб от стени, чиято само една стена е с един градус по ниска от останалите 5. Какво се получава...... Конвекция.
ivanovbg - майстор
Каква конвекция бихме имали ако основата на куба е по ниска с 1 градус от останалите 5?

Та не е важна само температурната разлика, по важно е къде е тази разлика. Но това вече не е по темата :wink:

:partyman:
Ahmakov - специалист
Аве "зомбар" :lol: :gott: :klatsch: .
profy написа:
...Аз не съм указвал, че г-н академикът следва да бъде търсен на това място.
Доколкото имам информация е член на Националната академия на САЩ, на Белоруската академия, и на някакви руски академии, не съм толкова близък да знам подробности.
А и не ме интересуват, след като нивото е безусловно академично...
profy написа:
...А в дискусии с въпросния господин не участвам, защото не ми съответства на ценза.
В дискусии с г-н академика също не участвам, защото аз не съответствам на ценза. :cool:
http://bgremonti.com/forum/viewtopic.ph ... 036#p39036

А каква стана, академика е
academil написа:
... Искам да Ви кажа,госпожо,... най-прост инженер съм...! :wink:
А вие сте тръгнали, да го търсите по разни БАН.
Не мога да разбера, колко трябва да си се намразил, за да се откажеш от себе си и да се представяш за някой друг. Това взе да става заразително...Ама за това утре, все пак единият от двамата празнува, а дано да са и двамата... :lol: :wink:
Svezar - специалист
Шефа на фирмата която прави нашата ТИ ми каза че когато са работели на обекти в Германия са ги карали задължително да има 5см въздушен джоб между стената и изолацията,все си мисля че германците не са тъп народ !
marian1 - майстор
Ами виж тогава и го питай подробно за всичко - щото така само казал - нищо не значи - нека ти разкаже подробно кое как и чак тогава разказвай - защото може да има нещо което е забравил да каже.....
Ahmakov - специалист
Ами виж тогава и прочети подробно за всичко - щото така само попитал - нищо не значи - нека прочете подробно кое как и чак тогава питай - защото може да има нещо което е забравил да прочете.....

http://www.h-b.com/index.php?main_page= ... ucts_id=85

.......
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Въздушен джоб между стиропор и стена. Има ли смисъл?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: