Напишете въпрос свързан със санирането.
kostov_84 - напреднал
Сега разбрах,за което съм безкрайно благодарен.Но щом казваш,че 5 см.му е много,то тогава колко да му сложа:2-3 см?Предполагам и мрежата и шпакловката са си задължителни.Какво ще кажеш и за http://www.gsstroimarket.bg/view/1032447.html за по лесно?
Тани - модератор
Разбира се, че НЕ са задължителни. Може просто да си налепиш "стиропора" по тавана на мазето. Там няма да има досег с УВ лъчи, за до го пазиш. А и все пак е мазе и предполагам няма да е от някакво значение вида на тавана.
Относно дебелината - не съм смятал и не мога да бъда категоричен, че 5см. са много, това ми бе първосигналната мисъл, която в 80% от случаите е правилна. Изчакай и други мнения!
stenmark - специалист
ЕПС старее и е желателно една ръка с мрежа.Чак толкова няма да спестиш.Пяна не бих ползвал/Освен ако си го правил преди,ама е по-скъпо/,лепи с лепило и на рамка.Тънките см са кофти за шпакловка,а разликата в парите пак не е голяма.
kostov_84 - напреднал
Здравейте,набързо да повторя проблема си.Имах дограма алуминиева(която нямаше термомост и капеше от нея вода якооо),имах проблем зад диван в хола с мухал и плесен и проблем зад гардероб в трапезарията също с мухал и плесен. и да поясня с външна топлоизолация съм.Така,първо махнах алуминиевата дограма и сложих Алупласт със троен стъклопакет(вече нищо не тече) и на външната стена на трапезарията където ми е гардероба сложих гипсокартон с вата и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПАРОИЗОЛАЦИЯ!Така.Хола зад дивана където беше другия проблем с мухала и плесена най-интересното е,че проблем сега НЯМА?!А още не съм сложил и там картона по същия начин като в трапезарията.
Имали някаква връзка с това че смених дограмата или нещо си въобразявам,но онзи мирис гаден на плесена го няма и стената зад дивана е суха а преди седеше все влажна?
8180 - майстор
kostov_84 написа:
Имали някаква връзка с това че смених дограмата или нещо си въобразявам,но онзи мирис гаден на плесена го няма и стената зад дивана е суха а преди седеше все влажна?
Според мен - НЕ.
mitakata - специалист
Изчакай външните температури да паднат под нулата и тогава сподели как е зад дивана. Според мен това което си направил е добре, но няма връзка между мухъла зад дивана и новата дограма. Даже сега влагата в стаята се е повишила, защото няма конденз по алуминия :)
kostov_84 - напреднал
kostov_84 написа:
Здравейте,набързо да повторя проблема си.Имах дограма алуминиева(която нямаше термомост и капеше от нея вода якооо),имах проблем зад диван в хола с мухал и плесен и проблем зад гардероб в трапезарията също с мухал и плесен. и да поясня с външна топлоизолация съм.Така,първо махнах алуминиевата дограма и сложих Алупласт със троен стъклопакет(вече нищо не тече) и на външната стена на трапезарията където ми е гардероба сложих гипсокартон с вата и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПАРОИЗОЛАЦИЯ!Така.Хола зад дивана където беше другия проблем с мухала и плесена най-интересното е,че проблем сега НЯМА?!А още не съм сложил и там картона по същия начин като в трапезарията.
Имали някаква връзка с това че смених дограмата или нещо си въобразявам,но онзи мирис гаден на плесена го няма и стената зад дивана е суха а преди седеше все влажна?
И така колеги,ето дойде 22 април,зимата мина и това питане моето по-горното е в сила.Както съм го написал предния път така е и сега месец април.
EDI - майстор
Ми променил си микроклимата в помещението и няма условия за конденз, респективно въдене на гъби.

Тема "Проблем и след саниране." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: