Напишете въпрос свързан със санирането.
kostov_84 - напреднал
Хайде де пичове,давайте още мнения по въпроса.
Тани - модератор
Дай малко повече информация за външната изолация - материал, дебелина, начин на полагане - рамка или "кюфтета", как започва отдолу, как завършва отгоре и друго ако прецениш!
kostov_84 - напреднал
Тани написа:
Дай малко повече информация за външната изолация - материал, дебелина, начин на полагане - рамка или "кюфтета", как започва отдолу, как завършва отгоре и друго ако прецениш!
Стериопор,5см,рамка лично аз съм мазал всяко едно платно,хубава дебела ивица покрая с по 3 топки в средата.От долу започва с 50см под апартамента и завършвам при съседите в тяхното начало на изолация.
gogitko - специалист
Здравей.Трябвало е още в началото на тези северни стени да сложиш 10 см.Тези 5 са уж някъв минимум ама си е като без тях.А ако изолираш подовете ? Нищо че си застъпил 50 см термомоста може да е от към мазето и да ти студи панела.
kostov_84 - напреднал
gogitko написа:
Здравей.Трябвало е още в началото на тези северни стени да сложиш 10 см.Тези 5 са уж някъв минимум ама си е като без тях.А ако изолираш подовете ? Нищо че си застъпил 50 см термомоста може да е от към мазето и да ти студи панела.
Искаш да кажеш да изолирам таваните на мазетата на комшиите?Но там е работата,че аз дивана така или иначе пак трябва да седи до стената и там и сега като бръкна на долу стената ми е по студена.На всякъде другаде кадето ми е открита тази стена(няма мебел)няма проблеми.
VLADO66 - майстор
Както беше писано, зад дивана нямаш циркулация на въздуха.И да- ще е хубаво да изолираш таваните на мазетата с минимум 5см. XPS, ефекта ще е чувствителен.Сега не ти ли е студено на краката?
prascho - майстор
По-добър ефект ще имаш ако положиш тези 5 см ХПС на твоя под. Ще елиминираш термомоста между стената и пода. За целта трябва да демонтираш подовото покритие..../трудоемко и разходи/. Но и от страната на мазето пак ще има ефект. Ще остане само термомоста между външната стена и пода.

П.П. Конденз се получава в основата на външната стена защото там е точно разликата между температурите на повърхностите. Стената на мазето и твоят под са студени, докато с тези 5 см изолация си позатоплил външната стена на първия етаж. Разбира се няма рязка граница /размита е/ между топло и студено. Това е причината всъщност кондензът да не е в края на изолацията, а повдигнат да кажем на 60-70 см нагоре. Ако изолираш пода ще смъкнеш точката на "сблъсък" между студена и топла част по към мазето.

Колкото и да е странно, мебелите пречат да се затопли стената. Както знаеш затопленият въздух върви нагоре и се измества от студения, който пък слиза надолу. Да допуснем, че на топлият въздух му е много по-лесно да се издигне нагоре отколко да се бори странично да премине през ПДЧ или дърво. Ефект ще имаш ако сложиш тези 5 см минерална вата с ГК на тавана, отколкото на стената!
kostov_84 - напреднал
ХРS ще го изядат ли мишки и плъхове в мазето?
VLADO66 - майстор
kostov_84 написа:
ХРS ще го изядат ли мишки и плъхове в мазето?
Като го залепиш за тавана, да не са циркови артисти :-D Хубаво е и да се удари мрежа и шпакловка в някой момент :) За таван е удобно да се лепи с пяна за топлоизолация.
stenmark - специалист
Нещо не мога да повярвам че щом изолирам пода стената вече няма да е същата :? Какво те притеснява какъв щял да е панела между ватата и картона.Важно е какъв крайния ефект.Стената ще я направиш за отрицателно време,а това за тавана не ми мисли ако не си го правил.Щпаклова се понеже фибран или друго е пластмаса и старее ,а иначе го запечатваш.

Тема "Проблем и след саниране." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: