• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
GMM
Здравейте,

Една година вече се чудя как да подходя.
Имам положена топлоизолация. Измазана с мазилка преди няколко години. Проблема е, че края на мазилката(долният ръб) към цокъла не завършва с водокап. (стои много грозно - рошаво).
Сега искам да направя самия цокъл (бетоновата основа на къщата), но тя остава по навътре от нивото на сегашната изолация.

Има ли възможност да се монтира водокап върху сегашната мазилака? не ме притеснява че ще има ръб от някокло милиметра.
По скоро ме проеснява да не се пълни с вода и да отпуква зимата.
Мислех си да отсека с тиксо и да прихвана водикапа дирекно върху сегашната мазилка с лепило след което да завърша с минералната мазилка, която ще използжам за самият цокъл.

Ще съм много благодарен ако някой от опитните професионалисти посъветва за по-добро решение или въобще коментира дали това което със замислил ще стане.
Прикачен файл:
водокап.jpg
Предварително благодаря!
GMM
Изглежда никой не знае как се прави това.

Или просто няма разумно решение?
iva6ki - специалист
Какъв ще бъде финиша на цокъла за да може да се измисли закрепването :?
GMM
мозаечна мазилка на цокъла и си мислех да я продължа по фасадата. - Докъдето свършва горната мрежа на водокапа плюс още 2-3 сантиметра.
Мисля да отсека с тиксо върху сегашната мазилка.

т.е. ще настърча няколко милиметра върху сегашната мазилка.

ппросто не ми идва никаква друга идея. :?
schuldiner - майстор
Аз не разбрах: един път пишеш цокълът идва навътре от топлоизолацията, после пък ще се продължава няколко сантима над нея. По принцип трябва да е по-навътре, за да не прави ръб срещу стичащата се по фасадата вода. Според мен най-добре е прекъсването между цокъла и фасадата да е пола - пвц, ламарина, каменен перваз - нещо, което да е с наклон навън, с откапване и да хваща и зад топлоизолацията. Ако е ламарина, представи си го така: към зида 2 см вертикално като бордче, от зида навън с ширината на цокъла с мазилката (примерно 10 см) плюс още един за капкоуловителя, който може да бъде и някакъв декоративен - охлюв, V-образен, абе като надулучните поли. Понеже няма да можеш да дюбелираш към стената през топлоизолацията, остава да подпреш полите с цокъла. Процепите откъм фасадата между мазилката и полата маскираш пак с мазилка и... това е.
iva6ki - специалист
Мислех за нещо подобно ,но ако е само минерална мазилка
тя е прекалено тъничка да скрие закрепването. :?

Прикачен файл

Note.jpg
Note.jpg (50.33 KиБ) Видяна 2381 пъти
GMM
Много благодадя за отговора schuldiner.


ето тази картинка илюстрира идеята ми.
Иначе разбрах твоята идея.

Прикачен файл

Untitled1.jpg
Untitled1.jpg (55.31 KиБ) Видяна 2352 пъти
schuldiner - майстор
Мммм не мисля, че е много редно, но щом се налага... правил съм го и аз така. Само че ме притеснява да не влиза вода под мрежичката на профилчето, затова първо с диск неметал леко зарязвам мазилката, тук-там дори да пробия до мрежата и стиропора не е фатално, почиствам мрежата и лепилото по стиропора доколкото мога, застъпвам с мрежа от профила, лепя, после мазилка. Снаждането не може да се скрие, но ако е в сравнително права линия (зависи от рязането с шлайфа) става достатъчно пригледно.
iva6ki - специалист
Всеки преценява сам за себе си.Аз поне когато е за
подобни профили ползвам праховобоядисана с пвц
покритие ламарина която задължително освен шпакловката
закрепям механично (дюбел или винт) понеже лепенето е
я камилата я камилара :wink: .
GMM
Много Благодаря на всички,

schuldiner, аз също си мислех за зарязване с флекс и изчистване на съществуващата мазилка до стиропора.
Ще последвам твоя съвет.

iva6ki, не можах да си предстажя твоята идея, тъй като не съм професионалист като вас в областа.
Трябва да ми се обясни, като на лаик.

поздрави,
Георги
  • 1
  • 2

Тема "Монтиране на водокап върху готова мазилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: