Напишете въпрос свързан със санирането.
reevil - специалист
Предстои ми направа на врата от коридор към таванско помещение. Целта ми е да е добре изолирана вратата, защото на тавана е топло колкото и навън :)
Вратата ще е от термо алуминии с дървесен десен/трябва да е алумин, за да се води със съседна такава врата/.
Пред мен стои дилемата какъв пълнеж да направя на крилото - двоен стъклопакет с релефни стъкла или ПДЧ плоскост с цвета на профила? За жалост с този цвят не се предлага термопанел или ПВЦ ламперия.
Та кое мислите ще е по-удачно от към изолационни качества?
Благодаря
velsi - Почетен майстор
ПДЧ-то няма да изолира нищо, така че остава стъклопакет.
8180 - майстор
Провери във ф-ма Геко.
Има някакви промени при тях - сега са Виском и не намирам точен линк
Имаха сандвич панели точно за целта ок. 25мм фибран с две твърди страници.
http://viscom.bg/ploskosti2/pvh-pvc/raz ... -ploskosti

Може и в МикроАсу да намериш, но там е разпенено ПВЦ и май по-скъпо..

Виж и тези:

Прикачен файл

Clip_37.jpg
Clip_37.jpg (95.35 KиБ) Видяна 1534 пъти
Последна промяна от 8180 на пон мар 31, 2014 12:32 pm, променено общо 1 път.
Тани - модератор
Колега, проблема е в цвета (по-скоро текстурата)
reevil написа:
Вратата ще е от термо алуминии с дървесен десен/трябва да е алумин, за да се води със съседна такава врата/.
Пред мен стои дилемата какъв пълнеж да направя на крилото - двоен стъклопакет с релефни стъкла или ПДЧ плоскост с цвета на профила? За жалост с този цвят не се предлага термопанел или ПВЦ ламперия.
А помислил ли си за СЗЛ фолио? Има доста видове. Може да попаднеш точно на това, което ти трябва и да го залепиш на термопанела. С малко повече старание, ще стане като фабрично!
reevil - специалист
Тани написа:
Колега, проблема е в цвета (по-скоро текстурата)
reevil написа:
Вратата ще е от термо алуминии с дървесен десен/трябва да е алумин, за да се води със съседна такава врата/.
Пред мен стои дилемата какъв пълнеж да направя на крилото - двоен стъклопакет с релефни стъкла или ПДЧ плоскост с цвета на профила? За жалост с този цвят не се предлага термопанел или ПВЦ ламперия.
А помислил ли си за СЗЛ фолио? Има доста видове. Може да попаднеш точно на това, което ти трябва и да го залепиш на термопанела. С малко повече старание, ще стане като фабрично!
Това наистина е добра идея, не бях помислил за това. Един бял термопанел и фолио само откъм коридора ми е достатъчно. Ще потърся да намеря такъв цвят.
Благодаря Тани!

На някои места ми казват че ПДЧ-то ще изолира по-добре, което и според мен не би трябвало да е така :rolleyes:
prascho - майстор
Плътната плоскост всъщност представлява фибран или пяна между две твърди повърхности около 1-2 мм. Не мога да кажа дали са ПВЦ или нещо друго. Стъклопакетът представлява стандартни стъкла и аргон между тях.

В случая е важно какъв ефект целиш. Ако търсиш шумоизолация то по-добър ефект ще получиш със стъклопакет и различни ширини на стъклата от двете страни. Хубаво е стъклопакетът да бъде поне 24 мм. Ако търсиш топлоизолация то ще е хубаво да направиш съпоставка на параметрите на материалите в конкретния случай. Не ги сравнявай по принцип какво е по-добре, а си избери продуктите и тогава сравнявай. Пример - фибран 2,5см сравняваш с двоен стъклопакет 24мм /стъкло 6 мм и стъкло 4мм, междина 14мм/.

П.П. Не се втелясвай толкова. Разликата едва ли е голяма. По-скоро щом ще ползваш топъл профил ще е хубаво да сложиш троен стъклопакет поне 32 мм.

Тема "Кое има по-добри изолационни качества?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: