Напишете въпрос свързан със санирането.
nikibol - специалист
Здравейте.
Шпакловах вкъщи с шпакловка на фирма "БОРО" - 2 ръце.
Наскоро гледах едни майстори, че със сатен минават 1-2 ръце за пълна гладкост. Получава се шпакловка като стъкло. За тази цел те правят по разтворен сатен/почти течен/ и минават шпакловката след като е изсъхнала. Получава се повърхност гладка и огледална като стъкло и не трябва никакво шкурене.
Днес.. цял ден се мъча и аз да го постигна .. да ама не.
След като е нанеса и започна да изглаждам с маламашката, на някой участъци сатена се втвърдява и започва да остава деруги. Явно си има някаква тънкост.
Дали след като е нанасям мн. тънко не дърпа прекалено бързо и от там да идва проблема... ама майсторите така е правиха.
Къде бъркам и как да поправя грешката си след като в момента стените са някъде гладки като стъкло, някъде деруги..... абре идва ми да :toimonster:
tmitko - напреднал
Привет ''nikibol'',
няма как да го направиш като стъкло, ако нямаш практика и опит /та ако ще сатена да е не BORO ...ми и извънземен/ .... с две думи не се кахъри. Ако все пак не си изгубил мерак ....мини с грунд преди сатена и ...дерзай ....след първата стая шъ има подобрение. Успех ... :проба:
VLADO66 - майстор
Хм,не обичам сатен.За човек без опит ползвай като евтин вариант колоркит,а като по скъп Шийтрок/зелен/Не знам до каква степен си направил стените гладки и равни- тези два продукта позволяват нанасяне до 2-3 мм.Ако остават следи от маламашката после можеш да ги прешлайфаш.По нета е почти невъзможно за се дават уроци по шпакловка :)
prascho - майстор
Аз от три-пет години си ползвам зелен шийтрок. Много съм доволен. Неравностите се обират с навлажнена гъба. Ако трябваше да шпакловам таваните с Ф2 на Кнауф ръце нямаше да ми останат от шлайфане. Продуктът постига задоволителна гладкост. Дори е по-гладко отколкото след латекса. Явно много не ме бива в боядисването :). Но при мен основата винаги е била с относителна равнинност - варова шпакловка, шпакловка с топлоизолационно лепило. Нанасям два слоя не по-големи от 0,5мм.

Тема "Как да финиширам щпакловката със сатен гипс." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: