Напишете въпрос свързан със санирането.
didonekoisi - специалист
Дограмата, която имам е ПВЦ с профили VivaPlast 4 камерен, стъклопакети Бяло-Бяло 24мм, обкова нямам представа, едноосов е с 2 панти. Изложение Изток.
Имам един прозорец с крило и отделно врата във дневната и вратопрозорец в спалнята.
Изображение
Изображение
Апартаментът е ново строителство така го взех.
Единичната врата беше с луфт от към пантите почти 1 пръст.
Регулираха ми я, сложиха средни панти, но крилото на прозореца продължаваше да духа.
То и за другите нямам гаранция че уплътняват добре, при положение че от вън се чува доста.
Средните панти пазят колкото да не издуват крилата при силен вятър, като цяло т@шак работа.
Крилата ми казаха че не са правени с касата и не прилягат добре като цяло.
При студено време голям конденз върху стъклата, а зимата като духне по силен вятър и става страшно.

Повиках човек каза смяна на обкова, ама пак не е гаранция че ще стане, крилата имат малко застъпване с касата и се отива на варианта и ново крило на прозореца.
Стъклопакетите може да се сменят с 4сезона-бяло, като може да се сложи и 4с-бяло-Ка 32мм с по тясни стъклодържатели.
Това е по лесния вариант, като цената с труда отива като за нова.
Ако я подменя обаче трябва къртене, отваря се много работа, отвътре ще си я обръщам аз. Притеснява ме отвън ще иска ли нещо да се прави, ще се запази ли мазилката цяла.
Ще почна първо с прозореца, където отвън няма достъп и ако се наложи да се довършва нещо отвън, стъклопакетите ще могат да се сложат чак след това. При вратата и вратопрозореца този проблем го няма тъй като са към тераса.
Стъклопакетите ще ги сменям иначе комфорт и изолация йок въпроса е има ли смисъл да запазя профила или да я сменям нацяло.
Насочил съм се към подмяна с нова и троен стъклопакет, веднъж се прави, пък и няма да я сменям цялата навъднъж.
Много се чудя за прозореца на дневната дали да го бутам целия.
Моля за съвети и мнения.
FMaster - специалист
Колега, единственото решение, говоря за решение, на за варианти ... или пробвай еди как си ... ! За решение говоря, сменяй дограмата изцяло докато още не сте се нанесли става за ден и си свиркаш после. Успех!
Chefo77 - майстор
FMaster написа:
Колега, единственото решение, говоря за решение, на за варианти ... или пробвай еди как си ... ! За решение говоря, сменяй дограмата изцяло докато още не сте се нанесли става за ден и си свиркаш после. Успех!
Подкрепям колегата за смяна докато е време. С поправки може да се постигне някакъв ефект, но след като не е пълен, а цената ще е като за нов, то не виждам смисъл от поправките. Виждал съм некачествено направени дограми, които са се опитвали да коригират ... клиентите пак стигнаха до смяна.

Тема "Лошо изпълнение на дограма, какво може да се направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: