Напишете въпрос свързан със санирането.
8180 - майстор
Владо,
Страхувам се, че отклоняваш вниманието на Питащия от по-важното - писах горе за "зеленото".
Метален, неметален первазът НЕ ТРЯБВА да пропуска водата до ЕПС/ХПС, респ. стената !
Като влезе, не се изпари и "не се изпие от Фибрана" водата - къде ще иде? И какви ще са последствията?
Первазът трябва да е с подходящ наклон, водооткап и хидроуплътнени фуги, ЗА ДА отвежда водата навън. Не трябва да закрива дрениращите отвори в дограмата.
Останалото са подробности.

По-ги разбираш от мен нещата със сигурност, ама прекалено се фиксираш в стиропора. :?

Аз съм 3-год с пяна под первазите. Така го изпълниха дограмаджиите и нямам проблем, засега. Южна фасада - Сф.
transportna - специалист
Използвам темата, за да попитам: С какво и как се прави хидроуплътняване на фугите? Защото ми протече от една такава фуга на обърната от майстори дограма.
bebo_cv - помощник
Транспортна, ти с какъв перваз си? Установи ли коя точно фуга е проблемна и как? С какво е обърнато - епс или хпс и преди колко време?
transportna - специалист
Нямам защитен ламаринен перваз който да е захванат за дограмата. Фугата се намира между пластмасата и замазката от външната част. Малка е 1-2 мм и е по дължината на целия прозорец. Когато протече дъжда набиваше точно към фугата и затова може би протече. Мисля че е обръщано с гипсокартон, но не съм на 100% уверен. Обръщането беше миналата есен. Вчера разглеждах сайтове за специални силикони и по описанието май ще пасне Cerе..t FT 101, но предпочитам да попитам специалистите тук преди да го купя.

Тема "Саниране на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: