• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
Привет на всички. Както се подразбира от заглавието на темата търся съвет за ремонт на панелна фуга. Става дума за панелен блок строен 1989 г. Фугата тече при силен дъжд, особено когато има вятър. Огледах фугата от външната страна на сградата и се вижда пукнатина по болкита, което най-вероятно е причината да просмуква влагата в стаята. Моя замисъл за нейния ремонт е следния:

-изкъртване и изчистване на болкита,
-запълване на фугата с полиуретанова пяна или полиуретанов фугопълнител SikaFlex ( или комбинация от двете, като вътрешно с пяна, а към края на фугата за финиш SikaFlex по цялата дължина)

Основния ми въпрос е:
Правилно ли разсъждавам, по правилния път ли съм тръгнал и как да я завърша външно за да се предпази максимално. Може ли да се завърши с хидроизолационна олово-асфалтна лента или нещо подобно.

Благодаря на всички отзовали се и ако темата ми не е за този раздел, моля да ме извините и да я преместите където трябва.
ZEDYCUS - майстор
Абсолютно същият проблем го решихме с външна изолация. При всеки дъжд със западен вятър двете стени подгизваха от влага.
Покрихме и фугите с около 25см на комшията над нас , който не поиска да се включи. След изолацията правихме я 2008г, досега няма проблем.
Благодаря ти за бързия отговор и при мен проблема е същия, западен вятър и дъжд = мокра стена. По принцип преди изолация е правилно да се поправят течащи фуги (така съм чувал), но за съжаление няма достатъчен бюджет за изолация на този етап, така че за момента трябва да поправя фугата. Ако някой е правил подобен ремонт нека сподели, как го е изпълнил.
VLADO66 - майстор
Вместо сикафлекс използвай акрофлекс като изолацията трябва да покрие минимум по 5 см.от двете страни на фугата.http://www.vulkov.com/akroflex.html
Тъй като има пукнатина, преди да се нанесе този продукт не трябва ли да се почисти и запълни фугата ?
VLADO66 - майстор
Махаш болкита/баща ми бог да го прости го е измислил и внедрил/,пълниш с пяна,режеш излишното, намазваш я с акрофлекс и натам както е по технология на полагане.
Прочетох малко в сайта, но имам един въпрос. От Акрофлекса ли се ползва за грунд или има специален грунд преди неговото полагане ?
VLADO66 - майстор
същия материал разреден с 30%вода-там си пише
За ремонт на панелни фуги може да се свържете с мен. Аз съм индустриален алпинист, ремонтирал съм стотици метри панелни фуги и всичко свързано с ремонта по фасадите.
alpinistibg.com
Тел: 0898418724
kozl - майстор
Това си е чиста е реклама, инак си пропуснал едни към 10 годинки :wink:
  • 1
  • 2

Тема "Ремонт на панелна фуга!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: