• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
estorm - специалист
ssmmaaa написа:
За 5-10лв ще получиш супер качество,чудя се как и по ефтино не си намерил. Аз гипсова шпакловка правя на 4-5лв и ми се струват малко,ти тьрсиш качествена изолация на тази цена :lol:
Какво означава 'качествена изолация' когато говориме за цена на труд? Шпакловката на вътрешни стени ми е ясно, че струва 4-5лв на квадрат, но това какво общо има с шпакловката на мрежа върху хпс? Че то аз дето не съм майстор ще метна днес едни 20 квадрата на мрежата 2 ръце. Ти за един ден ще направиш ли 20 завършени квадрата на гипса?
jekasus - майстор
Избери си за 7.5 лв и недей да броиш чужди пари.
ssmmaaa - специалист
estorm написа:
ssmmaaa написа:
За 5-10лв ще получиш супер качество,чудя се как и по ефтино не си намерил. Аз гипсова шпакловка правя на 4-5лв и ми се струват малко,ти тьрсиш качествена изолация на тази цена :lol:
Какво означава 'качествена изолация' когато говориме за цена на труд? Шпакловката на вътрешни стени ми е ясно, че струва 4-5лв на квадрат, но това какво общо има с шпакловката на мрежа върху хпс? Че то аз дето не съм майстор ще метна днес едни 20 квадрата на мрежата 2 ръце. Ти за един ден ще направиш ли 20 завършени квадрата на гипса?
Щом няма врьзка м/у цена на труд и качество,защо си пуснал темата? Намери си някой за 3лв и си готов. Врьзката м/у гипсовата шпакловка и изолацията-шпакловка,вьтрешна-5лв лепене на изолация,дюбели,полагане на мрежа,още 2 рьце шпакловка-пак 5 лева.
prascho - майстор
Според ценоразписа на тази фирма:
http://bgremonti.com/ceni_trud.html

трудът за изброените дейности излиза около 23-24лв/м2. Ако не ползваш фирма, то цената на труда ще се намали, но под 15 лв/м2 ми се вижда нереалистично да се търси качество. По спомен хубавите материали излизаха около 20-25лв/м2. В София толкова си върви поставянето на ЕПС. Между 35-40лв/м2.

П.П. Миналата седмица колега санира жилището /4 етаж/ и му взеха 29лв/м2 с неопор и материали на Ангро, които силно не препоръчвам.
ribnikolaevi - майстор
Какво го емнахте човека ...
Вярно, че питането му е грешно. При така поставения въпрос веднага се включиха разните майсторя без работа да си чешат пръстите на клавиатурата.
Въпросът е какво да следи и какво да изисква от хората, които ще му правят изолацията. Ако това той го знае и им го каже предварително е възможно ниската цена да се повиши. Ако ли не, то е ясно че се избира ниската. И без значение дали цената е ниска, или висока се изискват да се покажат обекти. Един разговор с доволен/недоволен клиент веднага показва накъде вървят нещата. А който не може/не иска да покаже обекти вече изводът е ясен.
Та това е от мен.
Ако си много зает и нямаш време с това упражнение, тогава стискай палци и давай напред пък каквото стане.
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос цени саниране" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: