Напишете въпрос свързан със санирането.
vladimirovich80 - помощник
няма друга изолация на стената, итонга май беше по голяма дебелина, но не се сещам точно.
Май най добрия вариант е да си върна дограмата между терасата и стаята и то не с плъзгащи, а стандартна за по добра изолация.така терасата ще е студена, но поне няма да влияе на влажността в стаята.
VLADO66 - майстор
Направи първо изолацията откъм комшията,пък тогава търси друти решения.Като затвориш наново с дограма,влажността в стаята няма да намалее,а няма къде да конзензира.
gechev - специалист
За къв чеп си усвоил терасата ако няма да я ползваш? Слагай 10 - 12 см стиропор отвън и си гледай кефа. Ако ти даде съседа и повече сложи. :-D
marian1 - майстор
Предложи на комшията да му остъклиш терасата - и после си изолирай пода от неговата страна - това е правилното и най-добро решение - колкото и нестандартно да ти звучи!
Стиви - специалист
  • Притесненията ти са неоснователни! Реално влажността на въздуха в помещението няма да се увеличи, а ще намалее. Терасата в случая не е влагогенератор, а влагоабсорбатор. Влагата (водните пари във въздуха) ще кондензират по студената повърхност и концентрацията им във въздуха ще намалее!
  • Въпреки това, горе посочения пример не е разумен от практическа гледна точка, първо защото не е приятно да имаш локви по пода на стаята си и второ защото това е свързано с доста топлинни загуби.
  • Както е известно топлинните загуби се намаляват с топлоизолация. Тя може да е външна или вътрешна.
  • По-добрия начин е бил да направиш вътрешна. Предполагам че се е наложило да правиш замазка така или иначе за да достигнеш нивото на пода на спалнята. Единствения вариант за вътрешна изолация вече е да направиш "подиум", който да е малко по-висок - около 10см. е добър вариант. Като техническо изпълнение препоръчвам да залепиш 10см фибран върху плочките, а отгоре да наредиш от същия паркет като на пода на спалнята, а може и друг цвят. Задължително е да "влезеш" с фибрана и поне 20 см навъте в стаята за да счупиш термомоста. Това решени поне на мен ми се струва по-удачно, по-евтино и по-лесно от поставянето на втора преграда с дограма!
  • Не изключвай и варианта за изолация от долната страна от към съседа! И там поне 10 см. фибран. Може и стиропор, но в предид факта, че ще изолираш бетон с плочки от вътрешната страна, дали ТИ е "дишаща" няма никакво значение, но за една и съща дебелина фибрана има много по-добра топллоизолация. Не ги слушай, че :
    nikolovvd написа:
    И да сложиш изолационен материал на тавана на долната тераса ще има някакъв минимален ефект.
    Пода на терасата е плочата и следователно термомоста, който имаш при продължително застудяване и температури от порядъка на -15, ще продължи да ти образува конденз на плочките.

    Ако сложиш 2~3см. "някаква изолация" наистина ще е така, но ако всичко се сметне и изпълни като хората, ГАРАНТИРАНО няма да имаш проблеми с конденз! За целта ще трябва да изолираш плочата на терасата от всичките ѝ страни, включително и челата, ако вече не са изолирани. Също така и стената на съседа поне 30~40 см. под терасата. По този начин ще се намалят до такава степен топлозагубите, че плочките на терасата ще успеят да се стоплят от топлината на спалнята и по тях няма да има условия за конденз!
  • Има и вариант за комбиниране на външна + вътрешна изолация, ако не успееш да сложиш достатъчно дебела ТИ само от едната страна.
  • Хубаво е отоплението да е на терасата, ако позволява. Подово отопление само на терасата би решило само проблема на слабата топлоизолация, но освен липса на конденз, не бива да очакваш да се топлиш на него!
Засега това ми дойде на ум. Изчакай и за други идеи. Някой може да ти предложи освен остъкление, да сложиш и отопление за твоя сметка на терасата на съседа :lol:
marian1 - майстор
Колкото и смешно да ти звучи - Стиви, човек трябва да гледа в дългосрочен план и изолацията да не е само за успокоение!
Смятам че е грешно да се прави изолация над плочата - защото плочата остава студена! Което най-вероятно ще доведе до мръзнене във нея и последващо разрушаване в дългосрочен план.
Стиви - специалист
Наистина не ми е смешно вече. Стана ми трагично. Горко им на хората които разчитат и се доверяват само на мненията по форумите. Нарочно не ти отговорих, защото очаквах някой друг да го направи. Не очаквах всички да се съгласят с тебе, че бетонна е само за интериорна употреба. В такъв случай тези се егати мошениците:
http://keremidi.net/keremidi-bramak-predimstva/

Също така бях чел някъде в един научнофантастичен роман, че били построили цял блок от стоманобетонни панели. Егати малоумника е този писател. Да беше попрочел малко физичните закони, то фантастика, фантастика но това си е жива фантасмагория ! Представяш ли си цял жилищен блок изграден от материал който ще се разпадне още на първата зима като паднат температурите. :shock:
vladimirovich80 - помощник
Благодаря на всички за отговорите.Комшията се съгласи и ще сложа 10см фибран.След това ще видя ефекта и ако не е достатъчно ще го мисля с допълнителни изолации.
marian1 - майстор
Стиви написа:
  • Притесненията ти са неоснователни!
  • Както е известно топлинните загуби се намаляват с топлоизолация. Тя може да е външна или вътрешна.
  • По-добрия начин е бил да направиш вътрешна. Предполагам че се е наложило да правиш замазка така или иначе за да достигнеш нивото на пода на спалнята. Единствения вариант за вътрешна изолация вече е да направиш "подиум", който да е малко по-висок - около 10см. е добър вариант. Като техническо изпълнение препоръчвам да залепиш 10см фибран върху плочките, а отгоре да наредиш от същия паркет като на пода на спалнята, а може и друг цвят. Задължително е да "влезеш" с фибрана и поне 20 см навъте в стаята за да счупиш термомоста. Това решени поне на мен ми се струва по-удачно, по-евтино и по-лесно от поставянето на втора преграда с дограма!

    Засега това ми дойде на ум. Изчакай и за други идеи. Някой може да ти предложи освен остъкление, да сложиш и отопление за твоя сметка на терасата на съседа :lol:
Виж Стиви, не обичам да се заяждам или споря дълго - за това само ще те помоля за коментар на думите ти, че по добрия начин е да направиш вътрешна изолация спрямо калкулатора

http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?i ... 07104p.png
gechev - специалист
vladimirovich80, сложи изолация и на стената, а не само откъм комшията. Слагай не фибран, а стиропор. С фибрана ще запечаташ стените. Той има други приложения.

Тема "проблем с усвоена тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: