Напишете въпрос свързан със санирането.
vladimirovich80 - помощник
Здравейте!
Усвоих си терасата в спалнята, като по пода поставихме гранитогрес, а останалата част е паркет.Проблема е че комшията отдолу не си е остъклил терасата и на първите студове усетих за какво става въпрос- имаше кондензирала вода по пода.Ясно е че съм допуснал грешка с това усвояване, след като отдолу не е покрито.Въпроса е как най добре да оправя проблема.
Вариант 1 - да се направи изолация по тавана на терасата на комшията отдолу, принципно е съгласен, но каза че му се е случвало и не помага много.Не смята да остъклява скоро.
Вариант 2 - да преградя между стаята и терасата, тук въпроса ми е, ако използвам висок прозорец с плъзгащи врати дали ще има добър ефект.
Моля за идеи как да оправя проблема, тъй като зимата идва и ако има сериозна влага може да имам проблеми.Притесняваме че в стаята имам предстенни обшивки с вата и от много влага може да има мухъл.
Ако може и да препоръчате от къде да купя качествен влагомер за да следя как са нещата в стаята.
Предварително ви благодаря за отговорите!
Изображение

Прикачен файл

IMG_20141027_190452.jpg
marian1 - майстор
Ето как да си направиш "влагомер" http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0% ... 1%85%D0%B0

ако го направиш - ми пиши на лични да ти дам таблица за сравнение
gechev - специалист
Подържам Владо. Вариант 1. Само, че нищо не си написал за стената.
vladimirovich80 - помощник
Ясно, че препоръчвате първия вариант които е по сложен защото зависи от комшията.Но сигурно ли е че ще има пълен ефект и няма да има конден, сблъсквали ли сте си с подобни ситуации.Иначе стената на терасата е съществуващия панел и доизграждане със итонг като материал.Тавана на стаята и терасата -обшивка с гипсокартно и вата, както и една стена в стаята и едната стена на терасата(външна).
Също така втория вариант с преграждане с дограма защо го отричате защото е сложен или защото няма да има ефект.
EDI - майстор
Ако сложиш преграда, всичко ще плувне във вода.Иначе с тези плочки по пода, пълна гаранция няма.
vladimirovich80 - помощник
Ако преградя с дограма реално ще стане като стандартна остъклена тераса.Ще си отоплявам стаята, а терасата няма да се отоплява, което означава че не би трябвало да има конденс- няма да има топло-студено.В стаята така няма да има също среща на топло със студено освен при преграждащата дограма, което на практика е нормално. Греша ли някъде?
nikolovvd - майстор
И да сложиш изолационен материал на тавана на долната тераса ще има някакъв минимален ефект.
Пода на терасата е плочата и следователно термомоста, който имаш при продължително застудяване и температури от порядъка на -15, ще продължи да ти образува конденз на плочките.
Най-бързото решение за мен е подово отопление, което да поддържа една температура от 15-20 градуса. Има тънки панели да отопление на огледала, които може да настелиш върху плочките, а отгоре да поставиш балатум/линолеум. Хем ще изолира, хем ще отнеме прекия достъп на стайния въздух до пода.
todortv - майстор
Плъзгащата дограма не уплътнява добре.
На твое място бих пробвал вариант 1 сега, но 10см. Ако има проблем, после и в студа може да ти сложат плъзгаща.
gechev - специалист
Стената само панел и Итонг ли е? Итонга сигурно 7 см. Няма ли някъква външна дебела изолация? :?

Тема "проблем с усвоена тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: