• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
Tonyk - напреднал
Здравейте,
Предстои ми, да се направи външна изолация. Апартамента е тухла и съм се спрял на 5 см. Neopor BASF (гледам, че има добра плътност) + полимерна бяла мазилка на Ангро. Офертата която имам е 34 лв / m2. Ще се работи от скеле.

Понеже фасадата не е идеално права и има открита тераса (при дъжд ще се мокри). Добре ли ще е това като комбинация на материали и съответно цена.

Какво е от значение при полагането на топлоизолация за да се спазят основните неща.

Благодаря Ви!
VLADO66 - майстор
Ангро гледат да продават евтино.Има разлика от партида до партида и не се знае на какво ще попаднеш.Не че не съм виждал минерална мазилка на Церезит хубаво омокрена от дъжд ама....Ако си се спрял на фирма,виж какви други материали предлатат.Стиропора е добре,въпреки че тази дебелина според поледните редакции на наредбата са недостатъчни.
nikolovvd - майстор
Минимум 8 см. иначе нищо не правиш.
Tonyk - напреднал
Ами аз изхождам от това, че е среден апартамента и сравнително топъл. Тухла четворка с доста дебела мазилка.

Със сигурност 8 см. е по-добре, но дали е оправдано при цена 34 лв - 5 см. / 42 лв. - 8 см.

Гледам, ако е 5 см. поне да е с добра плътност.

Фасадата има доста криви участъци, където се налага ще се изчука, но определено ще трябва да се лепи на топки и след това да се дюбелира - за да се изправи под нивел. Мислите ли, че може да има проблем да прониква влага между фасадата и изолацията при подобен монтаж?

Благодаря Ви!
VLADO66 - майстор
Стиропора ти е с най-малък дял в уравнението на цената.
8180 - майстор
nikolovvd написа:
Минимум 8 см. иначе нищо не правиш.
"Нищо" е ~ 70% от "минимум 8 см." и 80% от цената :? собствено за стената, а при такъв апартамент поне половината са прозорци, врати и термомомстове (евентуално обработени).

Tonyk,
"Влага" едва ли ще има, но ТРЯБВА да се елиминира всякаква поява на ВОДА. Иначе въздушната междина, ако е затворена, дори е полезна. Демек, освен материалите, качеството на изпълнение е съществен фактор.
themask - специалист
Tanyk,

Кой ти е предложил тези две цени за 5 и 8 см? Много ми се вижда разликата. Предполагам, ако си купиш сам материалите ще е различно.
Не разчитай, че е среден апартамента и т.н. Сложи си колкото може по-дебела изолация да не псуваш после :) Аз сложих 12см и пак ме е леко яд, че не сложих 15.
За ангро добро или нищо, затова ще си замълча :roll:
Tonyk - напреднал
Фирма за изолация (http://www.aktual-m.com). Тези са цените, но повече ме притеснява качеството на Неопора - Днес разговарях с човек от този от тази сфера и ми обърна внимание, че на въпросния Neopor на BASF - имало много ментета. Каза, че изобщо нямало 5 см. на BASF. Повечето работели с неопор на аустротерм и т.н. Имате ли наблюдения дали това е така?

Какво е важно при процеса на полагане на топлоизолация - за да се спазят изискванията и да стане качествено? Питам понеже не разбирам, а след утре ще започне монтажа :)

Също и метеорологичните условия са фактор, за лепилото и мазилката - каква температура е подходяща?

Благодаря Ви!
themask - специалист
Според мен си закъснял с изолацията, освен ако не завършиш всичко за около седмица... поне толкова гледам, че температурите ще се задържат над 5 градуса. Но при тези температури всичко съхне бавно. Също така не трябва да вали, докато се прави изолацията.
Иначе важните неща, които се сещам:
1. Лепене с разминаване (като зидария). Някои слагат лепилото на кюфтета, други по цялата периферия на листа, трети - и двете. Не мога да кажа кое е най-правилно.
2. Захващане с поне 3 дюбела на лист (стиропорът е по-лек)... някои стигат и до 5 при каменна вата.
3.Хубаво и равно шпакловане с мрежа - чувал съм, че евтината китайска мрежа се разгражда след време и става мазало (затова ти казах и преди, че е по-добре сам да си вземеш каквито искаш материали).
4. Да се внимава с поставянето на ъглите (ако има такива - примерно около прозорци) - нивелация и т.н.
5. Мазилката да се полага наведнъж или от ъгъл до ъгъл, иначе стават едни много хубави черти между стара и нова мазилка... а в някои случаи с некачествена такава и хубави разминавания в цвета - примери около нас колкото искаш ;)

Това на първо четене се сещам. Нека да допълнят и другарите, ако се сещат друго.

Успех и нека прогнозата за времето бъде с теб! :partyman:
ssmmaaa - специалист
При тези температури и неопор лепене с дуоконтакт на Баумит иначе се отлепят листи,два случая имам,един в Бьлгария,един в Германия след смяна на лепилото,проблема се реши. В Германия идва представител на фирмата(Sto) и заключението беше той неопора така се дьржи при тези температури,сменете лепилото.
  • 1
  • 2

Тема "Изолация с Neopor BASF + Angro полимерна мазилка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: