Напишете въпрос свързан със санирането.
Caxo - специалист
Става въпрос за 4крилни прозорци на 2 реда.Самата дървена дограма е в прилично състояние.Отваря се 2 пъти в година да се почистят стъклата и това е. Идеята ми е да се поставят стъклопакети 4 сезона.Реално тези прозорци ми заемат цялата външна стена. Играчката не смятам, че ще чак толкова много...Въпросът ми е, до колко ще е икономическата полза и кой ред е по добре да е стъклопакета - на вътрешните или на външните? Относно термоизолационните качества, смятам, че дори ще е по-добре ПВЦ дограма...
nihonjin - специалист
Направил съм го в къщи преди 5 години и съм много доволен. Стъклопакета ми не е 4 сезона, а бяло + к-стъкло и си го поръчах 18 мм, а не стандатното 24 мм, за да не стърчи много от касата. Монтирах го със санитарен силикон на вътрешните рамки.
Caxo - специалист
А някой знае ли дали има проблем ако "4 сезона" стъклото (или К стъкло) се постави от вътрешната страна на стъклопакета ? Идеята ми както е сега крилото само да поставя дистанционер отвътре и второ стъкло... :-D
didoni_ - специалист
Caxo написа:
А някой знае ли дали има проблем ако "4 сезона" стъклото (или К стъкло) се постави от вътрешната страна на стъклопакета ? Идеята ми както е сега крилото само да поставя дистанционер отвътре и второ стъкло... :-D
Зависи какво стъкло искаш да сложиш,съобразено с изложението на сградата.
К-стъклото се слага от вътрешната страна на пакета,а 4 сезона от външната страна на пакета.
zaza14 - специалист
Caxo написа:
Идеята ми както е сега крилото само да поставя дистанционер отвътре и второ стъкло... :-D
Колега, и аз мисля да правя така на една голяма таванска стая, но като питах ми казаха, че нямало дограмата да издържи стъклата, а дограмата e запазена, двукрила и хич не ми се заменя с пвц, а и като пари не са малко.
nihonjin - специалист
Не се бой - ще ги издържи.
zaza14 написа:
Caxo написа:
Идеята ми както е сега крилото само да поставя дистанционер отвътре и второ стъкло... :-D
Колега, и аз мисля да правя така на една голяма таванска стая, но като питах ми казаха, че нямало дограмата да издържи стъклата, а дограмата e запазена, двукрила и хич не ми се заменя с пвц, а и като пари не са малко.
zaza14 - специалист
Не съм много наясно и за този дистационер... Всъщност като на картинката, ще стърчи доста над рамката и въобщо може ли да се закрепи стабилно? Защото има място на рамката само за едно стъкло. Гледам в гогле продават и стъклопакети, повече ме притеснява, как ще се закрепят стабилно?

Прикачен файл

fdsfsdfsdf.gif
fdsfsdfsdf.gif (24.41 KиБ) Видяна 5582 пъти
nihonjin - специалист
Аз си поръчах стъклопакет по дадени от мен размери и го залепих към рамката с безцветен санитарен силикон. Половината че и повече стърчи от рамката, но вече 5 г. не е мръднало нищо.
zaza14 написа:
Не съм много наясно и за този дистационер... Всъщност като на картинката, ще стърчи доста над рамката и въобщо може ли да се закрепи стабилно? Защото има място на рамката само за едно стъкло. Гледам в гогле продават и стъклопакети, повече ме притеснява, как ще се закрепят стабилно?
EDI - майстор
Само да подскажа, като лепите не ползвайте санитарен силикон, а силикон за стъкло.

Тема "Стъклопакет 4 сезона на стара дограма ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: