Напишете въпрос свързан със санирането.
Hursa - майстор
Здравейте,
Металната ми врата е от затворен профил 50х50 - рамката на крилото и ребрата - 2 вертикални 3 хоризонтални. (Касата също е от затворен профил.) Така, че профилите заемат значителна част от площа на крилото. Решил съм да направя отверстия в профилите и да насипя в тях перлит, след което да ги затапя с полиуретанова пяна (без да свалям крилото, по едно отверстие в горната част на всеки профил). Въпроса ми е как да го насипя най-лесно, изглежда ми доста трудно :). Ще съм благодарен на идеи, за по удачна изолация.
Последна промяна от Hursa на ср дек 03, 2014 8:44 am, променено общо 1 път.
VLADO66 - майстор
Е та ще си играеш с перлит,като за това ще ти трябват два флакона пяна и дупки фи 6 през 50 см.Малко скептично съм настроен,защото имаш големи термомостове които представляват стените на профилите
Hursa - майстор
Да, това е вариант. Бях го мислил, но с отверстия по нарядко и мислех, че ще се образуват големи кухини. Държа вратата да има и известни противопожарни свойства (макар че е облечена двустранно с 18 мм плоскости), което се компрометира силно от термомостовете. Затова мислех за перлит. Пяната не се ли пали лесно? Ако само се топи може би дори ще поема топлина охлаждайки профилите (макар, че при това незначително количество няма вероятно да има чувствителен ефект). Но целта на изолацията в тръбите е най-вече да подобри шумоизолацията. А перлита мисля, че ще даде по добър ефект в това отношение. (Вратата е на апартамент, разликите в температурите отвън/отвътре не е толкова голяма.)
(Въпроса ми е по скоро теоретичен, не очаквам голям ефект.)
greentree - специалист
И аз съм се замислял за подобни системи.Даже гледах един профил на Шуко от много висок клас -целия вътре беше с XPS (почти целия).Та по въпроса-ако ще го пълниш с нещо,аз бих го направил с пяна.Свали крилото от касата и го дупчи на вертикалните профили само от горе по една дупка на левия и десния,като използваш тънък маркуч(тези прозрачните ги има почти навсякъде) 6-8 мм.Напъхва се маркуча колкото може до долу и пръскаш постепенно,като в същото време вадиш и маркуча малко по малко.Вероятността да се омаже маркуча е голяма,за целта малко разтворител си приготви и парцал ,та като се извади маркуча да се избърши от пяната и така на втория профил.Ако се пръска по-сериозно,няма нужда според мен да се дупчат хоризонталните профили. Пяната ще раздуе достатъчно ,че да отиде навсякъде където е празно.Стига да е класна ,а не някоя евтина ниско обемна пяна.Ако решиш с перлит -пак така само сипваш отгоре,но там няма според мен да стане толкова плътно като с пяната.По същия начин и касата.Тя би трябвало да е раздупчена когато е монтирана -махаш капачките и пак с маркуча,само че си подготви всичко да стане на 1 път за касата и за крилото,че като изсъхне пяната в маркуча и до там.Аз не бих дупчил много дупки,че като почне да излиза тази пяна.....ходи я спри.Задължително си облепи профила около дупката да не излезе от там и да го омаже целия.И накрая тапи за отвора,може и импровизирани до като изсъхне пяната.
шоп - майстор
Аз съм скептичен. Дори да използвате пяна за лепене на ТИ с много малко раздуване рискувате така да надуете таблата, че вратата да стане за скрап.

Според мен най-удачният вариант е перлит, стиропорени топчета ( пълнеж за пуф)

Тема "Насипна топлоизолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: