Напишете въпрос свързан със санирането.
Гост
Здравейте. Изчетох доста за санирането но не можах да намеря конкретен отговор на моя въпрос. На въпроса. Предстои ме ремонт и между другото искам да направя вътрешна топлоизолация на две от външните стени на моя апартамент. Апартамента е източен, топал, тухлен, без мухал, в 4етажно блокче, като над мен са тавански стаи. При големи студове тези две от външните стени са доста студени, независимо от температурата в стоята. Мисля да сложа фибран 5 см и върху него на конструкция гипсокартон и мисля да сложа само фибран около всички прозорци на останалите стени. Според Вас има ли смисъл и ще има ли ефект? Не искам да развалям фасадата на блокчето с външна топлоизолация, а и не вярвам някой да иска да виси за малка квадратура....Между другото на подобни, като моето блокче не съм виждал външна топлоизолация
EDI - майстор
Мнението ми е, че най-добре е външна топлоизолация.Но, ако си решил вътрешна, можеш да сложиш фибран, той е най-вече за вътрешен монтаж/макар да има и външно приложение/.Не виждам смисъл да е 5 сантиметра, мисля че 3 са достатъчни.Според мен няма смисъл на правиш допълнителна конструкция с гипскартон-само ще оскъпиш ремонта, без осезателен ефект.Ако държиш да сложиш гипскартон, то тогава за изолатор използвай вата.Шпакловай фибрана с мрежа, след което отгоре можеш да слагаш всякакви покрития. :D
Гост
Благодаря за вниманието и съвета. Настройвам се за вата и гипсокартон. Ватата каква трябва да бъде?
EDI - майстор
Сложи минерална вата към 4-5 сантиметра.Има една вата на рола, производителя е РОКУООЛ/или нещо подобно :oops: /, дава добър изолационен ефект.
Гост
Благодаря много. А как мислите има ли вероятност след време да се появи влага върху гипсокартона?
EDI - майстор
Щом до сега нямаш влага, няма да се появи.Изолацията ще направи по-плавна температурната крива от вътре навън и няма да има конденз.
masteradmin - майстор
За да има влага върху стената трябва да е от конденз тоест да е студена. Така че давай незнам дали си видял тази статия:
Предстенна обшивка
Гост
Сърдечно благодаря на всички които помагат със съвети. Ако някой има и друга идея нека я сподели.

Тема "Молба за съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: