• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
martobas - специалист
root666 написа:
Колеги...
По принцип може, но не е удачно. Комарникът трябва да се откача, за да се почиства или да бъде ремонтиран, за това се монтира пред щората.
root666 - специалист
Той ше може да си се откача, ако щората е една цяла за трите прозореца. Просто искам между щората и дограмата да има 3-4 см, за да може комарника да си остане там, и при вдигната шора съответно да се отваря.
root666 - специалист
Здравейте, поради стечението на обстоятелствата, щората че е се поръчва чак сега. Изненадаха ме с твърдението, че ще е много тежка за вдигане с ширит и табакера, да си поръчам манивела или мотор, но тов аоскъпява доста и излиза извън бюджета ми. Колко тежат тези алуминиеви ламели на квадрат, знае ли някой, щората че е около 3.2 квадрата и няма да се вдига и сваля всеки ден, лятото ще е най вече свалена, и евентуално в няй големите студове зимата.
themask - специалист
root666 написа:
Здравейте, поради стечението на обстоятелствата, щората че е се поръчва чак сега. Изненадаха ме с твърдението, че ще е много тежка за вдигане с ширит и табакера, да си поръчам манивела или мотор, но тов аоскъпява доста и излиза извън бюджета ми. Колко тежат тези алуминиеви ламели на квадрат, знае ли някой, щората че е около 3.2 квадрата и няма да се вдига и сваля всеки ден, лятото ще е най вече свалена, и евентуално в няй големите студове зимата.
Добре, че не са ти предложили и иконом, който да се грижи за нея :lol:

Аз имам щори (алуминиеви ламели с пълнеж пяна) на всички дограми вкъщи, а най-голямата е на неотваряем прозорец 5м2. Вдигам си я и си я свалям с ширитчето без никакви драми.

П.П. За въпросния прозорец имаше "спецове", които ми обясняваха, че не може да е цял стъклопакет, а трябва да е с гредичка по средата, защото щял да се спука от температурните разлики ... Ами цял е все още.
  • 1
  • 2

Тема "Ширина външна щора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: