• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
ortho - напреднал
Здравейте отново, срещнах се със странен проблем.
Имам вила на балкана, с тенекиен покрив.
Когато е много студено (под -6 -7 градуса) и къщата е отоплена (има парно), сутрин, когато се отвърне температурата започва да тече вода вътре. Става дума за стаите, които са под покрива. Очевидно замръзва конденза отвътре по тенекиите - няма изолация - и после се топи и тече през тавана.
Трябва ли да сменявам покрива или има някакво по-евтино и интелигентно средство?
Благодаря предварително за отговорите.

С уважение:
д-р Ивайло Тодоров
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Конденз има при голяма влага и се отлага по най-студената повърхност.
Намали влагата в подпокривното пространство и изолирай ламарината. Какъв тип ламаринен покрив? Ако е ламаринена обшивка е едно, ако е гофре е друго



Д-р по какви науки си?
MASTER - специалист
Хайде на бас че е ортопед :-D


Ламарината трябва да се изолира задължително.

Аз бих я наклепал с полиуретанова пяна отдолу,и след това вата.
bulhomes2 - майстор
Хайде! Аз залагам на ортодонт.

Ако обясниш какво има сега между ламарините и стаята е по-възможно да се даде насока.
bai_bradyra - специалист
Може да е просто ОРТОдоксален #-o
l_bonev - специалист
Аз залагам на гинеколог или ветеринар , но то не беше ли едно и също. :? Майтап бе докторе, без да се засягаш. Колегата n_a ти е отговорил. Добра топлоизолация и намаляване на влагата и повече отопление.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
MASTER написа:

Аз бих я наклепал с полиуретанова пяна отдолу,и след това вата.
И аз се размечтах за пяна.
ortho - напреднал
Колегата MASTER печели, ортопед съм.

Покривът е от листове ламарина, съединяват се с прегъване.
Под ламарината няма нищо, през 20-тина см. има по некоя дъска.
На гредите отдолу е закована ламперия частично над стаите. Другата част образува подпокривно пространство.
Самият покрив е около 120 кв.м.
Дано съм дал достатъчно данни.

Прикачен файл

IMG_4306.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ами.... спестил си от дъските...По принцип ламарината обшива дъсченния покрив .... Кой ти го прави тоя покрив? :shock:
Че и таван на стаите няма...
VLADO66 - майстор
Докторе,махаш ламперията,нареждаш между ребрата вата мин.70кг./м3 с тяхната дебелина и монтираш отдолу пароизолационно фолио. http://www1.onduline.com/bg/bg-ondutiss-AL90 Обърни внимание че всички снадки дрябва да се облепят със самозалепваща алуминиева лента/тиксо/.Апропо,туй къще дане е до някоя циганска махала че няма олуци?
  • 1
  • 2

Тема "Какво да правя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: