Напишете въпрос свързан със санирането.
skuzo - специалист
Здравейте,времето се позатопли и почвам да се замислям за ремонтите по къщата от вън. Колебая се дали да правя изолация на къщата от вън,направил съм си вътрешна изолация гипс-картон с минерална вата 5см. стените ми са от тухли единички,а от вън стената ми е с мазилка от старите (пръскана).Дават ми съвети да не слагам СТИРОПОР EPS можело да се запечата стената и после влаги мухал и т.н.>С каменна вата четох,че било добър вариант но ме плаши после измазването,ще ми е доста по лесно с EPS.Въпросите са ми ще е проблем ли ако затворя стените с EPS от вън?
шоп - майстор
Вкъщи съм с 5 см СТИРОПОР EPS и 6 мм депрон отвътре. Избива мухъл САМО на една ивица широка 5 см и висока 2.6м на едно издадено помещение. Отдавам го на причината, че горното помещение е еркерно. След като направих система за вентилация на проблемният ъгъл и го затвориг с гипс картонен куфар всичко е ОК.


Един съвт от мен...5 см стиропор е крайно недостатъчно. Помисли от 10-15 см нагоре.
Успех!
skuzo - специалист
Идеята ми е двете изолации да не си пречат,гипс-картона с минерална вата от вътре и EPS от вън.А за EPS от вън ще е поне 8-10,не знам точно какви размери има но толкова ще ми пасне на первазите на прозорците.
bigshop - специалист
Изолирай с 10 см графитен стиропор (еквивалентен е на 12,5 см бял). Външната изолация държи не само топло, но и предпазва самата къща (предполагам мислиш за нея).
Последните две години с такава, разхода ми е 2 кубика дърва за една стая на година.
gechev - специалист
Това за сивия цвят не е вярно. :lol:
skuzo - специалист
Кое по точно не е вярно?
skuzo - специалист
Разликата в цената не е голяма,така че ако е по добър ще го ползвам.
bigshop - специалист
gechev написа:
Това за сивия цвят не е вярно. :lol:
Добре. Баумит Елин Пелин не ти е далече: отиваш там и им казваш, че те лъжат по разните брушури.

Мойта изолация е Баумит.

Между другото като цена за изолираща способност белият и графитният стиропор са еднакви; просто графитният излиза по-тънък.
gechev - специалист
bigshop написа:
gechev написа:
Това за сивия цвят не е вярно. :lol:
Добре. Баумит Елин Пелин не ти е далече: отиваш там и им казваш, че те лъжат по разните брушури.

Мойта изолация е Баумит.

Между другото като цена за изолираща способност белият и графитният стиропор са еднакви; просто графитният излиза по-тънък.
Когато избираш термоизолазия се избира по "ламбда" / коефициент на топлопроводност/, а не по дебелина или още по малко цвят. Почти всички стиропори са с еднаква ламбда, защото всички са спазвали определения стандарт. Това сивото го дават като "Екстра" сиреч, че в стиропора има графит, който го предпазва от ултравиолетовото лъчене на Слънцето и е разработка и патент не на Баумит, където ме пращаш, а на BASF. Графита няма нищо общо с термоизолацията дори теоретически би трябвало да я влошава.
radius - майстор
Гечев, съвсем не е така, поне по каталожни данни. Кой е тоя белия, който има ламбда 0.031 при плътност 15-18 кг./куб.м. Щото сивия е с такава декларирана.
Сега ще отворя една скоба и ще кажа, че баумитския не си отговаря на плътността, лично измерено от мен. А какво остава за други показатели, които не може с едно просто кантарче да провериш.

Тема "да слагам ли изолация от вън" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: