Напишете въпрос свързан със санирането.
Mo
Здравейте, една бърза питанка имам :)
Удачно ли е да се използва стиропор за изолация на пода и тавана на апартамент? Или по- добре фибран? Ако имате по- добри идеи кажете? :)
EDI - майстор
За тавана най-добре ще е вата и гипскартон.За пода може и стиропор, но с по-висока плътност над 20, по-евтино е от фибрана и отгоре замазка или направо дюшеме.Иначе за подове има специални плоскости на АУСТРОТЕРМ- розови на цвят, но са скъпички.
Mo
За тавана - исках Г.К. + вата, но тавана е нисък (2.40) и ако сложа гипсокартон ще отнема още доста от пространството.. За т'ва питах специално за стиропор.
Мерси :)
EDI - майстор
Имаш предвид да го лепиш на тавана?Не съм пробвал, но мисля, че ще стане-слагаш лепило на плоскостта, лепиш, дюбели, шпакловка с мрежа, после гипсова.По-добре ще е фибран, но стиропора ще е по-евтино.
Mo
Обясни, моля, защо ще е по- добре с фибран?
Аз съм чувала, че фибрана се препоръчва само за основи, даже и за фасади не става.. Дори в момента страшно се двуумя с какво да правя външна изолация, тъй като тя се пада един вид вътрешна, ще се слага на вътрешните стени на терасата, които се падат външни за 2 от стаите :) Но определено няма да е фибран..
Mo
Btw тези плоскости на АУСТРОТЕРМ - можеш ли да ми кажеш някаква ориентировъчна цена?
EDI - майстор
За тавана е по-добре фибран, защото е по-твърд и ще се лепи по-лесно.Фибрана се използва и за фасади, но строежа да е по-старичък, да не е влажен.Фибрана е паро и влагонепропусклив и затова е хубаво да няма влага в стените на жилището/да не задържи влага вежду него и стената/.Иначе за външна изолация най-добре е да се сложи стиропор.На терасата сложи стиропор, само виж да е фасаден, когато купуваш.Иначе името ФИБРАН е едно от търговските имена на XPS плоскости.Всеки прозиводител ги кръщава с различно име. :)
EDI - майстор
Ето адреса на АУСТРОТЕРМ http://www.austrotherm.com/bg/main1/index.shtml .Но не знам цената.
Mo
Уж съм запозната с наименованията ;)
Доста съм изчела по темата :)
Много благодаря все пак за инфото ;)

Тема "Изолация на под и таван?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: