Напишете въпрос свързан със санирането.
gechev - специалист
Примерно на овцата или на кучето къде е пароизолацията. Облечени са с вълна /вата/ и завалийките даже си нямат и хидроизолация. Да се обърнем към природата. :-D
VLADO66 - майстор
Гечев,може да се прави без пароизолация що да не може.Ще ти кажа защо се слага-защото фирмите за производство и изпълнение на системи за довършителни работи искат да стандартизират съответната система като недопускат влагата навътре.А това е така защото те не знаят под тяхния слой, материали с какво пародифузно съпротивление има.Представи си че не се сложи и отвън на стената има за финиш термопанел какво накисване на ватата става.Не става всеки който реши да си прави предстенна обшивка да сяда и да смята дифузно съпротивление или пък да знае какво има в стената-ами ако някой е ударил 2 ръце блажна боя отдолу.Така че вентилация и контрол на влагата му е майката ако искаш да не си запечатваш помещенията.
8180 - майстор
Не съм сигурен, че уважаваният Гечев прочете линка за ватата в СТРОИТЕЛСТВОТО.
Въпреки това, пародифузните свойства на Тивит се отчитат и рекламират като:
"Отлична паропроницаемост. ТИВИТ® „диша”.
Няма посочено число, но по аналогия е някъде ок. µ = 2-3.

Примерът от Зоологията само на пръв поглед е резонен.
Ако направим по-сериозна аналогия, ще видим, че извън (над) вълната в Зоологията НЯМА нищо.
Пак там - когато Човекът е насилил животното и то е потно, гледат да го покрият, ЗАЩОТО мократа вата/вълна СА ЛОШ ТОПЛОИЗОЛАТОР.
В нормални условия, животното си има защитни механизми - напр. омазняване на вълната/перушината - "импрегнация" против влага, а и сами си знаят колко е допустимо да се "напъват".
Владо, с др. думи, пише същото.
gechev - специалист
Владо много си прав , че фирмите в стремежа си да се пазят от погрешно изпълнени с техни материали системи си връзват гащите. Изолацията с вата изпълнена по правилата е скъпа като цена и за това всеки си прави каквото си иска. Колкото до термопанелите моето скромно мнение че стават за логистични бази, Били или Кауфланди, където има рекуперация и регулация на кондензните пари.
8180, Гечев больше читатель, чем писатель. Прочетох всичко още веднага, гладен съм за знания но и на работа ходя, все пак Тивит трябва да съществува. Прочетох и разбрах само едно, че на двама интелигентни съфорумници не им се " чешеше до край клавиатурата " в изясняването на проблема. Хубаво е че понякога отивам да слушам разни симпозиуми и презентации, но от ватаджийските фирми никъде не съм чул за използването на найлони или пък алуминиеви фолия като паро мембрана даже ватаджиите използват термина " климатична мембрана" която зима/ лято регулира дифузията на моликулярно ниво сиреч "умни" мембрани. Щото ,колкото повече четях линка толкова повече се чудех защо найлон и фолио и каква е твоята идея за паронепроницаемост на материалите? Не можеше ли вместо вата да се сложи фибран? Майната и на дифузията за какъв чеп ни е? Имаме си въздухонепроницаеми прозорци, изолирали сме се с дебел пароНЕпроницаем материал и за да излезе кондензната влага 8180 ни предлагаш често проветряване. А кинтите за отоплението и те си излитат с проветряването. Не проветряваш гъби и бактерии. Къде е златната среда?
8180 - майстор
Гечев,
Сигурно не е тази точната тема.
НЕ Е МОЯ идеята за паропроницаемост на материалите, за вата с фолио и т.н., не ходя и да размазвам мухал на хората по домовете.
Писах вече - при изолация с Фибран никой не говори за пароизолация, а Вие сте решили да упоменете паропропускливост на Тивита. Вероятно някой Ви е съобщил, че ИМА значение и се нормира - НЕ от мен.
А "златната среда" беше отдавна - парното на мах., през черчеветата духа/проветрява, българинът зачервен и весел по потник, не мисли за сметки.
Сега, потреперващ от "прохлада", прави компромис сметки/здраве.

Преди много години, когато и аз си задавах твоите въпроси, един колега в др. Форум каза:
"НЯМА как да вариш боб в затворена неотоплена кухня и да нямаш конденз." :)
gechev - специалист
8180, чия тема е, и кой пусна с настояване линка? Много облечена вата в найлон има в твоите мнения. И вместо всички знаещи да посъветват Гост, че вата от 3 см няма да му свърши работа взеха да му обясняват колко добре ще постъпи ако си я монтира /по някакъв начин/. Що в началото не го предупредихте, че 3 см не му вършат работа. 8180, Аз се гордея, че произвеждам материал с ниска топлопроводност, високо термосъпротивление и ниско съпротивление на дифузно преминаване на водните пари и минимална влагоабсорбция. Не искам да говоря за най висока огнеустойчивост от всички до сега познати за българина материали, висока звукоизолация и др. Като съм писал в сайта си , че ТИВИТ " диша " съм го писал за обикновенните Българи , които не им е в работата да знаят за дифузно съпротивление, но са чували от бащите си за "дишането" на ограждащите конструкции. Ако искаш да говорим за конвекция и адвекция след термоизолационните конструкции съм готов, но тук не е тема.
8180 - майстор
gechev написа:
И вместо всички знаещи да посъветват Гост, че вата от 3 см няма да му свърши работа взеха да му обясняват колко добре ще постъпи ако си я монтира /по някакъв начин/.
Колега,
Успокой топката и погледни КОГА "Гост" е можел да пише по темите.
Обсъждаме значително по-прясно питане.
gechev написа:
Аз се гордея, че произвеждам материал с ниска топлопроводност, високо термосъпротивление и ниско съпротивление на дифузно преминаване на водните пари и минимална влагоабсорбция.
Не веднъж съм приветствал/уважавал това начинание с осъзнато лично ПОЛОЖИТЕЛНО убеждение. =D>
gechev написа:
Като съм писал в сайта си , че ТИВИТ " диша " съм го писал за обикновенните Българи , които не им е в работата да знаят за дифузно съпротивление, но са чували от бащите си за "дишането" на ограждащите конструкции. Ако искаш да говорим за конвекция и адвекция след термоизолационните конструкции съм готов, но тук не е тема.
Това вече би било по-значима дискусия, но не тук. Нещата се развиват - от дядовци до внуци. Дори моите собствени (любителски) виждания в този Форум търпят развитие. Последното беше с включването на Марисан баш по тези въпроси.
Отваряй тема, ако е на нивото ми - ще участвам. Ако обаче, "бащите" твърдят, че можем да се проветряваме през стените - без мен.
Предлагам да СПРЕМ тук.
velsi - Почетен майстор
gechev написа:
И вместо всички знаещи да посъветват Гост, че вата от 3 см няма да му свърши работа взеха да му обясняват колко добре ще постъпи ако си я монтира /по някакъв начин/.
Какво да го посъветваме?! Темата е от 2005 година!
gechev - специалист
velsi написа:
gechev написа:
И вместо всички знаещи да посъветват Гост, че вата от 3 см няма да му свърши работа взеха да му обясняват колко добре ще постъпи ако си я монтира /по някакъв начин/.
Какво да го посъветваме?! Темата е от 2005 година!
Извинете ме. Кьорав карти не играе. Виноват.
ivanovbg - майстор
8180 написа:
ЗАЩОТО мократа вата/вълна СА ЛОШ ТОПЛОИЗОЛАТОР.
За ватата си прав, но за вълната не! Прочети повече по въпроса. Мократа - не накиснатата вълна спада топлоизолиращата си способност с не повече от 3%
Ако имаш дядо овчар - питай го дали му е било студено като дъжд му накисне ямурлука.

Тема "Какво ви е мнението за каменна минерална вата 3 см" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: