• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
stilian20 - специалист
Предстои ми ремонт на приземен етаж от стара къща,
стайте са вкопани в земята около 1,30м затова е и моят въпрос:
добре ли ще е преди поставянето на минерална вата и гипскартона да направя пароизолация от типа "течна гума".
Къщата няма външна хидроизолация.
Дебелината на стените е около 65см. и са от камък.
Последна промяна от stilian20 на вт мар 24, 2015 4:36 pm, променено общо 2 пъти.
kozl - майстор
А пода какъв е и как ще го изолираш?
stilian20 - специалист
Пода ще бъде нов първо малко ще го смъкна колкото е възможно после мисля да го направя от бетон под него фибран и найлон.
kozl - майстор
Найлона не е хидроизолация. По същата логика щом отдолу е найлон по стените може да е също найлон. Течната гума как ще я полагаш в-у камък? Ще ти трябва и армировка. Примерно стъклен воал или някакъв рулонен текстил.
И повтарям това няма да е хидроизолация, по-скоро пароизолация. Защото ако от нейде дойде вода ни найлона, ни течната гума няма да я задаржът.
stilian20 - специалист
kozl аз няма да правя басейн, къщата е на 80-90 години и не е идвало вода от някъде че да не ми стигне найлона
Стените са на хоросан с тапети не мисля да го събарям че и без това ще има много работа а ще мога да правя ремонта само уикендите.
Сега по стените няма мухъл но се притеснявам когато ги затворя с ватата и картона да не стане проблем.
8180 - майстор
stilian20 написа:
добре ли ще е преди поставянето на минерална вата и гипскартона да направя пароизолация от типа "течна гума".
Не е добре:
- на пароизолацията не й е там местото;
- течната гума не е пароизолация (по принцип и предназначение);
- сложи пароизолация между ватата и картона - така пише по букварите. Възможно е да е излишна, но трябва да се смята. Ако мажеш с гумата стената - задължително (пароизолацията) и пак са възможни проблеми.

П.П. Тези къщи (и помещения) имат някои предимства при постоянно обитаване. Ако не е вила, бих пропуснал топлоизолирането.
stilian20 - специалист
8180 благодаря ти и за твоето включване в темата ми.
Пароизолация ще има задължително м/у ватата и картона но ме притеснява влагата от стените който са под земята че ще отива във ватата.
Не живея в тази къща и затова искам да сложа вата от вътре за да се топли бързо
8180 - майстор
Ако има влага по стените е лоша работа - трабва първо с нея да се оправиш. Иначе ще стане мазало и горните ми писания НЕ ВАЖАТ!
stilian20 - специалист
сега няма влага но като го затворя....
и затова мисля за вариант да запечатам по някакъв начин стените.
Надявам се да ми помогнете за да избегна проблемите който биха настъпили в последствие.
gechev - специалист
Защо тогава не сложиш фибран, а слагаш вата. Фибрана е термо и хидроизолатор.
  • 1
  • 2

Тема "Пароизолация на стените от вътрешната страна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: