• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Напишете въпрос свързан със санирането.
Hursa - майстор
Високотемпературна е, при тези градуси излъчва късовълновите инфрачервени лъчи. Те май се пропускаха от стъкото. Но не топлят, освен ако не се погълнат и се излъчат като дълговълнови. Може би затова термометъра не ги отчита при отражение. Не съм наясно, само предполагам. Ако ги отчиташе би трябвало да покаже около 1000 градуса, т. е. температурата на самата нажежаема жичка (нейното отражение на алуминиевия лист - а такава "температура" вероятно не вижда, извън обхвата му е).
Интересува ме дали някой има практически резултати (при влага и плесен) с "Изомакс", както и с "Kraft hydrokontrol". Последната е нещо подобно, но съдържа стъклени микросфери. На кутията пише, че е произведена в E.U. има и надписи на гръцки.
Аз имам много добри резултати с "термомакс" на тавана на една студена баня, обаче сега ми трябва за доста по-голяма площ и цената ми идва много скъпо. С Крафт ще излезе доста по-евтино, но дали ще има същия ефект? Търся топлоизолационни свойства - "топла стена", а не отразяващи свойства. Така че Изомакса не ме заинтересува без някой лично да се похвали от нея.
dadko - майстор
greenn написа:
Интересува ме дали някой има практически резултати (при влага и плесен) с "Изомакс", както и с "Kraft hydrokontrol". Последната е нещо подобно, но съдържа стъклени микросфери. На кутията пише, че е произведена в E.U. има и надписи на гръцки.
Аз имам много добри резултати с "термомакс" на тавана на една студена баня, обаче сега ми трябва за доста по-голяма площ и цената ми идва много скъпо. С Крафт ще излезе доста по-евтино, но дали ще има същия ефект? Търся топлоизолационни свойства - "топла стена", а не отразяващи свойства. Така че Изомакса не ме заинтересува без някой лично да се похвали от нея.
Мнението ти очевидно не е с рекламна цел, но аз от личен опит мога да кажа, че термомакс/термошилд е голям боклук. Не ангажирам никого- просто нямаше никакъв ефект. Дори може би изби повече влага върху тая БОЯ. Стоеше известно време бяло, после- стана по-черно отколкото преди да намажем с тази гняз...
Та- ако ви се хвърлят едни пари на вятъра- никой не може да ви спре.
Пази боже да рекламирам нещо :axe:
Събирам мнения, че имам една северна стая, едната стена външна, втората към стълбище, третата граничи с банята... Избиха петна и ми се ще да направя нещо. Предполагам че като вкарам секцията зад нея ще стане още по-зле. Пантите на вратата на терасата са почти до стената, така че не мога да сложа вътрешна топлоизолация дори 1-2 см. Затова се насочих към термобоя.

Прикачен файл

Muhal-3.jpg
към банята
Muhal-3.jpg (54.63 KиБ) Видяна 3948 пъти

Прикачен файл

Muhal-2.jpg
към стълбището
Muhal-2.jpg (54.67 KиБ) Видяна 3948 пъти

Прикачен файл

Muhal-1.jpg
външна стена с врата, вляво е стената към стълбището/мисля че е бетон/
Muhal-1.jpg (44.01 KиБ) Видяна 3948 пъти
nikolovvd - майстор
Термошиилд или корунд 1.5 - 2 мм., но е скъпичко.
Ако сложиш секция на стената, на пролет ще е черно зад нея. Може и вътре да избие.
EDI - майстор
Единствения ти шанс е на повишиш повърхностната температура на стените и влагата да не кондензира + добро проветряване.Николов е прав, ако сложиш секция със затворен гръб, не черно, ами и гъби ще береш пролетес.Според мен пантите не пречат на 2 см XPS залепен с пяна.Ще зарежеш листите под ъгъл при лепенето от към пантите и вратата ще се отваря, макар и с ограничение.
nikolovvd - майстор
EDI написа:
не черно, ами и гъби ще береш пролетес.
Преди 20 години, когато нищо не знаех за мухъла и влагата, мислех че с изолация ще стане работата.
На северната стена на панелен апартамент сложих стиропор 5 мм (от този на ролките) и се успокоих.
На пролет жената отваря гардероба и едно от саката, което бе най-близко до страницата на гардероба, цялото в плесен.
Махнахме секцията, а отзад черен водопад.
EDI - майстор
То става с изолация, ама при определени условия, не винаги ефекта е положителен.
Благодаря, не знаех за Корунда, сега ще прочета. И изглежда няма да слагам големи мебели на тази стена към стълбището. Но и диван не мога да сложа, че ще е на течение между двете врати.
8180 - майстор
nikolovvd написа:
Махнахме секцията, а отзад черен водопад.
А предишната година имаше "цветя и рози" без да си променял нищо друго освен Депрона? :?
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Мнения за течна вътрешна топлоизолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: