Напишете въпрос свързан със санирането.
dandan74 - специалист
здравейте на всички,предстои ми саниране на къщата.решил съм да я санирам със стиропор 10 см.въпросът ми е ,какво да правя с корнизите на прозорците отвън,ако тръгна да ги къртя ще направа поразия чак отвътре-защото като сменях дограмата видях че бетона е влязъл и бая навътре,а с 10 см стиропор ще се скрият направо.моята идея е да си поиграя и да налепя и върху тях стиропор,и да си изпъкнат пак,дали ще стане.чакам други идеи от вас-благодаря предварително!
а и още един въпрос - как ви се струва след шпакловката да не нанасям външна мазилка а направо съответна боя ?
шоп - майстор
Когато изолирах къщата, подпрозоръчните первази ги надградига с 5 см фибран. Разбира се сложиха се и дюбели, мрежа и ръбохранители. Няма проблеми.

За да спестя пари и на мен тогава ми мина тази идея да спестя от мазилка и да мина директно на боя.

Не се реших. Мазилката е завършващо покритие и предпазва цялата топлоизолационна система от външните атмосферни фактори. Затова инвестирах оше 4000лв за баумитска силконова мазилка. И до ден днешен не съжалявам за това си решение.

Ако пред 7 години бях минал на КАЧЕСТВЕНА екстериорна боя, вече трябваше да мисля за скеле и реновиране на фасадата.
dandan74 - специалист
а добре де,след като са надградили корнизите с 5 см , значи отвън е станало равно като без корнизи,ако правилно съм разбрал.или пък с надграждането се получава пак корниз?и ако има корниз-трябва ли да му се залепят плочки примерно,или да се монтира алуминиева ламарина /такава съм виждал/.
шоп - майстор
Да премем, че подпрозоречният перваз си е надвисвал 5 извън фасадата на сградата, когато направим 5 изолация със стиропор на сградат и с 5 см фибран върху подпрозоречният перваз след изолацията получаваме пак надвисване 5 см.


Аз ли лощо пиша, други лошо ли ме разбират!
Успехи.
dandan74 - специалист
извинявай ако съм те засегнал,явно не съм разбрал, а и сега разбирам че пак си си останал с корниз.от горната страна а и челото на корниза с какво го направи- с мазилка или с нещо друго . явно и аз ще го правя така защото без корниз ми се струва че ще е доста постно.и още един въпрос-на ъглите на къщата и на някои други елементи след лепенето на основният стиропор мисля да залепя още 2-3 см. да ги декорирам малко,както вероятно си разбрал мисля да лепя с пяна,та и тях ще ги лепя-въпросът ми е дали трябва да ги дюбелирам?
благодаря и аще веднъж се извинявам ако съм засегнал някой!
шоп - майстор
При мен челото и горната част са си със силиконова мазилка

Задължително слагаи дюбели, мрежа, ъгли. Дори и декоративни елементи само с пяна не е работа и рано или късно ще спука и вятъра водата и леда ще ги откъснат :partyman:

Тема "корнизи от външната страна на прозорците-въпрос !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: