Напишете въпрос свързан със санирането.
babayaga83 - напреднал
Здравейте , наскоро поставих дограма Кьомерлинг 88+ с троен стъклопакет (4 сезона , бяло , К стъкло 32мм ,) в спалнята ми . Тъй като живея на 2 етаж до еднопосочна но оживена улица имам чуството че дограмата не изолира добре от шум , вечер може да се чуе как човек на улицата говори. Как може да се провери дали дограмата изолира добре и имали вариянт да се шумоизолира по добре. Другото което е важно е че при студено време се получи конденз вътре в стъклопакета като имам уговорка да бъде сменен , можели той да е причина за шума?
themask - специалист
Отваряема ли е тази дограма? Ако е, то по-вероятно да не е регулирано добре крилото и да не прилепва добре гуменото уплътнение. Стъклопакетът явно е разхерметизиран, щом има конденз вътре - сменете го и едновременно с това нека регулират крилото (ако има такова). :partyman:
MASTER - специалист
Как да се провери - премери децибелите вътре и вън. Ако вътре е 25-30 Дб по слаб шума - всичко е наред.

Мисля, че по скоро имаш някакви свръхочаквания от прозорците.

Аз имам по добри прозорци от това,което си описал ти. Вечер, когато всичко е тихо, ако някой изреже мотор на улицата -все едно го форсира в къщи. Отчетливо чувам и фразите на почерпени индивиди,разхождащи се по улицата.
През деня, когато има много фонов шум,не чувам почти нищо отвън.

Това,което може да се направи в твоят случай - когато сменяш стъклопакетите - поръчай ги да са с газ - помага в известна степен за шумоизолацията.
proekt - специалист
Според интернет стъклопакет 4-16-4-16-4 има коефициент на звукоизолация от 27 db., тоест по-лоша от тази на обикновеното стъкло 4 мм - 30 db. Газът не подобрява звукоизолацията.

Засега най-доброто решение, което предлагат фирмите е два прозореца с обикновен стъклопакет 4-16-4 стъклопакет.

Ако това решение е невъзможно да се осъществи нещата стоят така:
1. Двойният стъклопакет има по-добра звукоизолация от тройния.
2. Двете стъкла да са с различна дебелина
3. Алуминиевата дограма по-добре звукоизолира.
4. Вместо пенополиуретанова пяна между дограмата и рамката се слага мазилка.
5. Звукоизолацията се подобрява ако се сложи едно или повече триплекс стъкла (по света има специални акустични с двоен лепящ слой).
6. Звукоизолацията се подобрява още ако стъклата на стъклопакета не са успоредни.

По-високите честоти по-лесно се изолират от средните и ниските. Трафикът е със средна честота.
Толкова се сещам за момента

ПС
Това, което казвам е от практиката, лабораторните резултати са малко по-различни.
MASTER - специалист
proekt написа:


1. Двойният стъклопакет има по-добра звукоизолация от тройния. ГЛУПОСТ
2. Двете стъкла да са с различна дебелина ИСТИНА (но вместо двете, по добре и трите,дядо попе :-D [/color]
3. Алуминиевата дограма по-добре звукоизолира.ГЛУПОСТ (поне за предлаганите в България)
4. Вместо пенополиуретанова пяна между дограмата и рамката се слага мазилка. ГЛУПОСТ
5. Звукоизолацията се подобрява ако се сложи едно или повече триплекс стъкла (по света има специални акустични с двоен лепящ слой). ИСТИНА
6. Звукоизолацията се подобрява още ако стъклата на стъклопакета не са успоредни. ТОВА ДАЖЕ Е ТРУДНО ЗА ОСМИСЛЯНЕ (примерно ако стъклата не са флоатни, а някакви суперграпави орнаменти - естествено ще изолират по добре но да не са успоредни помежду си - все още не се е развила тази технология в стъклопакетоправенето :-D


Това, което казвам е от практиката, лабораторните резултати са малко по-различни.


Много ме хваща яд,когато се пишат откровени идиотщини.

proekt - не, не съм лаборатория, но ми се е случвало да поемам договори с условие за сваляне на шума с 60 децибела (и то предимно от тоя гадния нискочестотния :-D ) , и плащането да става след лаборотарно измерване на децибелите. И щом съм си взелпарите -значи знам практически кое как е :-D
themask - специалист
proekt написа:
1. Двойният стъклопакет има по-добра звукоизолация от тройния.
Хахаха, явно третият джам действа като усилвател :)
Spokoiniq - майстор
88+ има средно гумено перо, и при добър реглаж е много добър вариант за шумоизолация, стъклопакетите и по-точно херметичността им не играят за звука.

Тема "дограма Кьомерлинг -шумоизолация?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: