Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте Колеги, имам въпрос за изолация на помещение около 30 кв.м. Помещението не се отоплява постоянно затова съм се насочил към вътрешна изолация със стиропор и гипсокартон. Стените са тухлени измазани от двете страни. Въпроса ми е как да захвана стиропора и гипсокартона за стената, с дюбели ??? с лепене ???
Благодаря Предварително !!!
velsi - Почетен майстор
Аз бих го направил така: стиропора с лепило, на гребен, после поставяне на дюбели. Накрая гипскатрона също залепен за стиропора "на гребен". Шпакловане на фуги, боядисване.
velsi, благодаря за бързият отговор. А какви стиропори и лепила да ползвам :? Само лепилото достатъчно ли е за гипсофазера?
velsi - Почетен майстор
Предвид голямата площ, на която ще залепиш мисля, че е напълно достатъчно. Можеш да ползваш всякакво лепило от типа на Теракола. Аз лично ползвам продуктите на Вебер, от които съм много доволен. Същата операция съм правил около дограмата и стана много лесно и здраво. Дюбели не съм слагал, защото ставаше въпрос за тесни ивици.
Звучи лесно ама ще видим :) За тавана съм намислил стиропор, мрежа, шпакловка и бодисване. Там ще трябва да хвана майстор, че тавана е трудна работа :)

Тема "Вътрешна изолация на тухлена стена?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: