Напишете въпрос свързан със санирането.
vsterev - специалист
Налагаме се да си захвана лампите за външно осветление върху стиропора, коитое е дебел 16 см. какви крепежи трябва да използвам ? Лампите не са тежки и няма начин как да бъдат монтирани на друго място.
vsterev - специалист
Как и с какво, не ми звучи сериозно да се захване така.
Dzver - специалист
осветителното тяло би трябвало да има основа

взимаш лепило Момент Фикс и действаш
marian1 - майстор
с това http://krips.bg/1545-%D0%B0%D0%BD%D0%BA ... D0%B0.html ще ти е по спокойно - шпилките си купуваш и режеш под необходимия размер.
Успех!
vsterev - специалист
marian1 написа:
с това http://krips.bg/1545-%D0%B0%D0%BD%D0%BA ... D0%B0.html ще ти е по спокойно - шпилките си купуваш и режеш под необходимия размер.
Успех!
С анкерите изглежда по-добре, но предполагам, че трябва да ги захвана за здрава осново - я бетон, я тухла, как да пробия 17 см стиропор за да стигна до здрава основа ?
Lisko - майстор
Няма ли начин да висят на някакво стоманено въженце отгоре, което да поема тежестта, а лепилото към стиропора да е колкото да не се мандахерцат.
novgradski - специалист
Аз бих използвал шпилки и планка с отвори (2 или 4бр. ф10 за шпилки М8 х300 с лепило
HILTI HIT-HY 150...200.Ползвал съм и на WASI ,но и в двата случая трябва специален пистолет с човка и удължителна шлаухка.
Сега е топло и за половин час hilti-то стяга.При монтажа действай бързо - за около 3 мин да си сложил шпилките, след това стърчащите шпилки можеш да изрежеш, а върху планката -да си хванеш лампата.Ако зад изолацията е с кухи тухли -ще трябва и мрежички (има пластмасови и метални)...за да не отиде цялото лепило в някоя кухина.
ESPACE - майстор
Лепи със санитарен силикон, няма да мръдне. Нали тежат 0,5-1кг тези лампи.
ivanovbg - майстор
Предполагам, че стиропора е покрит с мазилка или подобно. Лепиш с момент фикс и щом ти звучи несериозно захващаш и с дюбели за гипсокартон. Примерно такива:
Изображение

Тема "Крепежи за стиропор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: