Напишете въпрос свързан със санирането.
gechev - специалист
George.Georgiev, от това което си пуснал с Мултипора въобще не е лошо. Ако беше заложил не 60 мм, а 100 мм нещата мисля, че щяха да бъдат още по добри. При това което даваш виждам, че конденза е изведен в най външната част на стената и там вече среща EPS-а, като паропреграда. Парите в стената са в постоянно движение както и конденза. Това движение е породено от температура и затова се изобразяват и заедно. Дори кондензирала влагата пак се движи и излиза навън. Конвекция. Няма да се впускам във физиката. Много информация има в този форум.
George.Georgiev - специалист
Добре гечев съгласен съм има съхнене съглесен съм ето ти и вариант на 100 мм:

https://www.u-wert.net/berechnung/u-wer ... &outside=0

И нормалния вариант, който аз съм направил:

https://www.u-wert.net/berechnung/u-wer ... &outside=0

Засилил съм студа от вън за да вида най-лошия вариант е той е 30 дни съхнене при мултипора и 8 за минералната.
egomen66 - майстор
egomen66 написа:
Малко се отклонявам от темата....Уважаеми Гечев, мислех да зидам с вашите зидарски блокчета , но отношението на вашите мнения към колегите напълно ме разубеди... :lol: Дано качествата на вашите блокчета да нямат нищо общо с тона на изказванията ВИ. :?: viewtopic.php?f=47&t=51247
Колеги , не оставайте с впечатлението , че оспорвам качествата на продуктите ТИВИТ. ТОВА СА СЕРИОЗНИ ПРОДУКТИ и изискват сериозно поведение от производителя им , при негови изказвания. Това е по скоро поучителна закачка към г. Гечев.. :partyman:
George.Georgiev - специалист
Моля ви ... Не искам да изглеждам че нападам или че се заяждам нямам идея за чий продукти говорите нещо не съм в час. Искам да избера най-доброто решение за мен :)
gechev - специалист
George.Georgiev, при Мултипора увеличете дебелината на 100 мм, а не на EPS-a. При втория вариант конденза е във външната изолация, което мисля че би влошило изолацията.
egomen66 в този форум съм отдавна и с доста хора се познавам не само виртуално. Извинявам се за "животинските" изцепки, но те са породени от почти 2-3 годишното представяне на найлона като пародифузна мембрана от marian1 :lol:
George.Georgiev - специалист
Ето го не се промени:

https://www.u-wert.net/berechnung/u-wer ... &outside=0

И да можете ли по-горе да коментирате температурната амплитуда и каква пароизолация препоръчвате?
marian1 - майстор
Господин Гечев, при цялото ми уважение към продукта Ви - отново ви подсещам за някои ваши слабости!
Надменното ви поведение към мен/участник във форума
Човека заслужаващ респект и уважение не би отговорил по този начин.
Не се получава диалог - а форума е направи си сам - показал съм моето решение, но не го натрапвам!
Очаквах от вас, като по начетен, и по мъдър, отговор в следният стил примерно:
Колега Х предложението на marian1 е едно от решенията, но то е грешно в следните.... Правилното е бля бля бля - и се очаква да блеснете със знанията и интелекта си - все пак сте специалист в тази област. Аз не се бутам да съм гуру, но и когато някой има нужда, помагам - това е идеята на форума/ите
В моя случай, нямам оплаквания от конденз, мухъл или нещо отрицателно. Показал съм най-доброто на което съм способен и то преди да съм видял калкулатора дори - усета ми не ме е подвел! Проветряването, не се оправдавам, а е задължително в къщи поради причината и че сме тютюнопушещи. Дори да не сме, въздуха в едно затворено помещение има нужда от смяна защото се "замърсява и кислорода намалява. И да, няколко пъти съм изказвал съмнения относно нуждата от наличие на найлон - но когато нямам достоверни сведения от специалист от вашата сфера - го поставям. Основно правило на незнаещия е да се презапаси!
Също така обаче, ви напомням, че за смяната на една крушка - не викам аз, нито обикновените хора - специалист по совалки - ние сме практици!
Еврика извиках.... найлона може да се надупчи! Това вече трябва да е решението на задачата.
С най-добри пожелания marian1
gechev - специалист
marian1, и всички останали. Няма защо да ми уважавате продукта. Той продукта сам говори за себе си. Както каза 8180 той НЕ Е ПАНАЦЕЯ обаче имал уникални свойства. Аз бих бил по щастлив ако хората не строят парници. Разбирам някой, който иска идеалната стена, но тя струва много пари. За идеалната трябва не само върхова изолация но и рекуператор извеждащ въздуха навън и връщащ топлината вътре с чист въздух. Имате ли рекуператор си направете дом И от стомана. Винаги съм се питал защо в католическите селища в България на си измазват къщите и съм го отдавал на Религията но явно опита на хората през вековете е устойчив . Отдавна рядко влизам във форума защото съм затрупан от работа, но сега имам голяма авария и исках да се поразговоря с форумници. Тук отдавна вече не същото. Няма ги, или не искат да влизат най знаещите хора. 8180 винаги се е стремял провокирайки този и ония да направи този форум интересен. ДА ама НЕ, както казваше г - н Бочаров. Хората се измориха. Няма от година доста капацитети. Всичко това ми напомня за един стар руски виц за картечарката Ана / мисля, че съм го казвал/. Та Ана била предупредена от Чапаев, че белите измислили бомба за поразяване на съзнанието и си заровила главата в сено. Петка се възползвал от позата и ......А Ана: " Ну набивай гад, тьi не достигнеш до моего сознания". Форума е "Направи сам", но който сам си го направи, никой не може да му направи. Хайде със здраве. :-D :-D :-D Слагайте найлон и правете каквото си искате.
Здравейте, пиша само като потребител, който търси мнение по въпроса.
Виждам, че темата е от 2015, но не виждам по актуална. Надявам, се че вече има натрупан повече практически опит по въпроса.
Става въпрос за същата тема и по конкретно . Купувам партерен апартамент ново строителство над подземен гараж. Външна стена 25 см тухла и външна изолация от 10 см EPS. Искам да се подсигуря и с вътрешна ТИ понеже очаквам да е студено понеже има доста бетонни колони и очаквам сериозни загуби. Затова мисля за минерална вата отвътре .
Тук и на други места има спор дали това увеличава конденза и ще доведе до поява на мухъл в последствие. В този форум има споменато и поставяне на фолио/найлон между стената и ватата. Доколкото разбрах актуалната информация е, че това фолио не е резонно да се поставя.
Моля, за актуална практическа информация на фона на натрупан опит или лично наблюдение. Каква е ситуацията с влагата, конденза ако има вече външна ТИ и се постави вътрешна с минерална вата. Усеща ли се влага, мухъл ? Как е правилно да е изпълни, латекса създва ли допълнителни проблеми др.ако трябва да се вземе под внимание ?
ESp за вътрешна ТИ се отказвам понеже е лесно запалим.
Благодаря, на тези които ще споделят впечатления.

Моля, ако има по нова подобна тема дайте линк.
шоп - майстор
ср май 27, 2020 5:57 pmГеоргиев_Варна написа:
В този форум има споменато и поставяне на фолио/найлон между стената и ватата.
Паробариерата се поставя межди гипскартона и ватата.
Идеята е по никакъв начин влага да не достига до ватата.

Тема "Вътрешна изолация с каменна вата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: