Напишете въпрос свързан със санирането.
chapara - майстор
чет ное 11, 2021 1:23 amnelina_london написа:
чет ное 11, 2021 12:20 amchapara написа:
Нели ти секретарка на половинката ли си или той пише от твое име? И двата варианта не се приемат добре във форуми. Във фейса върви! Двата формата нямат нищо общо!
Много уважавам постовете ви и не разбрах какво ви подразни в моя.Това,че казах с какво се занимаваше отвъд граница съпругът ми ли?Нито съм му секретарка,нито пише от мое име,нито си търси работа,че да го рекламирам.Мислех,че тук се обменят теоретични познания и практически опит.Изразих мнение как го правят в цял свят ,не щото съм чувала,ами от опит и наблюдения.А,в цял свят, защото повечето компании с иновативни продукти в сферата изолациите ,не бяха Английски.И след като от 2 г.бъркам мазилка и мъкна тухли в България , и изчислявам коефициенти, мисля че имам право на мнение в този форум?
.
Ок, исках да съм наясно със ситуацията👍
nelina_london - специалист
чет ное 11, 2021 8:22 amradius написа:
Според мен, примера ми за гортекса и найлоновия дъждобран илюстрира по-добре тезата ми. Неслучайно споменах и мислещия човек като брънка в еволюцията. Да, конкретно нищо не казвам с числа, но тук все умни участници има, та може и сами да си направят някои изводи.
Точно това не исках да го коментирам,защото текстил е основната ми специалност, при която имам най-много стаж,но не като шивачка :-D
Кое в частта с изолацията е найлоновия дъждобран?Силиконовата мазилка ли?
Вашият пример за мен е като термозавеса(продукт с маркетингова цел) и прозорец.Всичко минава през завесата,но стъклото спира парите .И какво се получава често при голяма влажност от вътрешната страна на стъклото?Затова с фибран може да имате и може да нямате проблеми,всичко зависи от много условности,като дебелина и изпълнение,изолация на термомостове ,климат,дали у вас поддържате влажност 48 или 68 %.
Аз пък ,мога да кажа,че разглеждам стената като ски яке-има си хастарче,изолация и външен водонепропусклив,но паропропусклив слой,който действа точно на принципа на стената-работи при разлики в налягането и позволява преминаването на пари от топло към студено.
Е, ако се изпотите,няма да изсъхнете със скоростта ,с която това ще се случи ,ако сте облечен само с някоя полиестерна блуза,но няма и да останете потен като с найлонов дъждобран.Условно приемам,че целият сте опакован с дъждобран,а не сте само с яке.Тоест цялата сграда е изолирана,а не само втория етаж.
Не твърдя,че със стиропорчето,няма нужда да проветрявате,но преди около година открих публикация на тест на проникнала влага в пролука на изолация сEPS и XPS и след колко време тя се изпарява при двата материала.Резултатът е ясен,но по-интересен бе извода с циклите на замръзване.
Lutchezar - майстор
Нелина, в моя случай къщата е тухла с гредоред (1934г) тук таме някой пояс и колони. Първият етаж на практика е без вътрешни стени, само с колони. Изолацията е с еднаква дебелина на всички етажи, правена е еднократно от еидн изпълнител. Има предимства за лятото долният етаж, мяюа директно слънце греене, докато сутрин до обяд мен ме пече от изток високото слънце, следобяд ме пече от запад до залез. Но през зимата явно имам загуби към тавана много. Смяната на дограмата повиши температурата доста осезаемо, от +4 при - 20 навън до +12, това в неотопляма тогава къща. Апартаментът под мен 2 години стоя празен, както и единият таван. Почти като във вакуум :-D. В момента под мен е обитаемо и без да отоплявам в различните помещения е 18-20, изключение е само кухнята, там е 17.
Ходил съм долу през зимата при неотоплярм магазин под тях пак беше по-топло заради фибрана. Но няма хора и няма източници на влага съответно.
nelina_london - специалист
Няма логично обяснение с изчисление,защо при една и съща изолация,която предполагам ,не е над 10 см,със минимална разлика в съпротивлението -0,34 срещу 0,35 да се постигне осезаемо по-висока температура.
Когато, съседите ви под вас ви топлят е приход,но когато тях не ги отоплят само отдолу, а отгоре вие отоплявате и имат по-малки загуби,отколкото ако вас ви топлят отдолу,но вашата топлина бяга на горния неотопляем етаж.Малко завързано стана ,но ето прост пример. ОВК специалистът ни е изчислил 12 см XPS за изолиране на подовата плоча с коефициент 0,34 и 35 см вата на гредоредния таван с коефициент 0.38.Изолацията на пода е над два пъти по-малко при приравняване на коефициентите в допълнителни сантиметри.Да не ровя сега в изискванията в действащата ЕЕ наредба за коефициентите на под над отопляеми пространства и таван.
Lutchezar - майстор
Ясно е че сметката е сложна и на практика никой не знае кои врати са отворени и в коя стая са кучето им или котките ми, дали работят от вкъщи тази седмица и т. н., динамична е схемата, също така още никой не знае какво има в пода на гредореда, тепърва ще поровя в едната стая,засега има дебел паркет върху дебело дюшаме, под него греди, какво има между гредите засега само предполагам. Част от тавана ми е било плоча, защото е било балкон, но там са копали и вилняли та ще чакам следващия им ремонт за да разбера. Друга част от тавана ми, тази на входното антре е с плоча отгоре и с мозайка, тъй като е продължение на стълбищната площадка като коридор към таваните. Съседите отдолу са с картон на таваните, без вата, по никому неясна причина таваните им бяха зле, без да съм ги наводнявал бяха напукани, видях че заковаха скелета на картона за гредите. Изолацията е 7см и на двете места и XPS и EPS. Над 15 и под 20 години някъде по мои спомени.
Допълнително стълбището не е изолирано, то на практика е придатък към сградата, има загуби към него.

Тема "Външна изолация с фибран" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: