Напишете въпрос свързан със санирането.
MamaMy - майстор
пон ное 08, 2021 9:29 amkrasi92 написа:
нед ное 07, 2021 8:10 pmDjack написа:
Защо не се слага фибран външно?
Що да не се слага. Виж цената на фибран 10 см. и стиропор 10 см. и ще ти стане ясно защо не слагат. А да сложиш 2см фибран е ташак и все едно си сложил наилон вместо стъкло на прозорците.
Ако не си слагал никога найлон вместо стъкло ти препоръчвам да пробваш! Ефекта е невероятен. Падна ми ченето и се зарекох никога да не съм предубеден. Три зими изкара с найлона и освен лошата видимост друг косур не открих.
krasi92 - майстор
Че стиропора като го обработиш с шпакловките и боите пуска пара като локомотив сигурно :lol: :lol: :lol:. С фибрана изолира които има излишни пари.
Rym
Готово. Направих го с 2 см. Ефект има и то осезателен. Благодаря на всички, които се включиха.
nelina_london - специалист
пон ное 08, 2021 12:02 pmkrasi92 написа:
Че стиропора като го обработиш с шпакловките и боите пуска пара като локомотив сигурно :lol: :lol: :lol:. С фибрана изолира които има излишни пари.
Значи всичките пари,преминаващи от вътре навън,се спират във външната мазилка и тя не ги пропуска ? Ами след една година,стиропора ще е наджвакан с вода.
Да ни се чуди човек защо сложихме паропреграда на ватата на тавана.Една по-дебела шпакловка и край .:)
За 20г в Англия не съм видяла хората с пари, да си изолират с фибран,но при тях ще действат различни физични закони.
krasi92 - майстор
Не бъркаи тавана със стените. Интересно е да произвеждаш пара в къщата си. Те у англия и със стиропор не изолират много. Маи замъците им не са санирани.
nelina_london - специалист
Не бъркам тавана със стени.Дали ватата отвътре е на таван или стени,все се полага с паропреграда.
Ако си сравнявал мю на паропропускливостта на различните материали, ще видиш,че ЕПС е 4-5 пъти по-паропропусклив от XPS.А,самият XPS е да пъти и отгоре по-малко паропропусклив от бетона .
Просто няма такава държава,в която хората с по-добър стандарт на живот да решат да си сложат XPS вместо EPS,вата или друг непопулярен у нас материал.Не е въпрос на средства,а че това е абсолютно грешно- да опаковаш тухла с материал почти 30 пъти по-паронепропусклив от нея.
В Англия масово се изолира с EPS,макс 10%са с вата.С XРS -0 %.Като материалът зависи от визията-дали фасада ще завършва с тухла единичка или с мазилка. Дори имаше държавна програма за подобряване на ЕЕ на старите къщи с двоен зид,като инжектират стиропорени топчета в кухината.Имат си и специални изолационни разработки с марка Kingspan,но те нямат аналог на българския пазар и не мога да ги опиша в дълбочина като материали,защото са опаковани в различни мембрани в зависимост от предназначението им.
Освен,че това е професията на съпруга ми ,съм минала и няколко курса със сертификат ,защото ми се е налагало да познавам материалите ,ако се наложи да работя на още незавършен строителен обект. Като това включва и рисковете от запалимост и наличието и разпознаването на вредни материали ,използвани в миналото.
krasi92 - майстор
Човека си го направи с двоика фибран. Негова воля. А нурсовете може да повторите за да разберете разликата между фибран стиропор и вата и за какво се слагат паропреградите.
kr1100 - майстор
пон ное 08, 2021 11:59 amMamaMy написа:
пон ное 08, 2021 9:29 amkrasi92 написа:
нед ное 07, 2021 8:10 pmDjack написа:
Защо не се слага фибран външно?
Що да не се слага. Виж цената на фибран 10 см. и стиропор 10 см. и ще ти стане ясно защо не слагат. А да сложиш 2см фибран е ташак и все едно си сложил наилон вместо стъкло на прозорците.
Ако не си слагал никога найлон вместо стъкло ти препоръчвам да пробваш! Ефекта е невероятен. Падна ми ченето и се зарекох никога да не съм предубеден. Три зими изкара с найлона и освен лошата видимост друг косур не открих.
:supz: в мизерията около 1996г сме правили палатки от найлон в цена за да може да се работи що годе. Навън в бетоновото помещение кучи студ, в "палатката" комфортно.
nelina_london - специалист
пон ное 08, 2021 7:20 pmkrasi92 написа:
Човека си го направи с двоика фибран. Негова воля. А нурсовете може да повторите за да разберете разликата между фибран стиропор и вата и за какво се слагат паропреградите.
Непременно :)
Само,че изобщо не ставаше дума за човека,а за вашето изказване,че който има повече пари си прави изолация с фибран ,не със стиропор.
krasi92 - майстор
Да и аз бях невярващ и ссъщо споделях вашето виждане за дишащата къща но фактите са други и с фибран се получава доста по сполучливо. Ако го направите и с 2х 8 с размината фуга е още по добре.

Тема "Външна изолация с фибран" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: