Напишете въпрос свързан със санирането.
krasi92 - майстор
пон ное 08, 2021 10:42 pmgruio написа:
Такива теми ме карат да искам да имигрирам. Тук хората четат да се образоват, а то се оказва че пишещите нищо не знаят.
Господина със силиконовата мазилка не ми е ясно защо си мисли че не е паропропусклива, и какво е общото между латекса и паропропускливоста на зида.

А другия с разминатите фуги на 8см може ли да каже как и от какво е по-добре и той по какъв точно начин и критерии определи че е по-добре(от неясно каква изолация).
От стерео ПОР бе грую. стерео пор е пор със слушалки. Аиди имигрираи. Аман от ентелектуализъм. Чети няма да се счупиш ако прочетеш нещата грую.
gruio - специалист
вт ное 09, 2021 8:25 pmkrasi92 написа:
пон ное 08, 2021 10:42 pmgruio написа:
Такива теми ме карат да искам да имигрирам. Тук хората четат да се образоват, а то се оказва че пишещите нищо не знаят.
Господина със силиконовата мазилка не ми е ясно защо си мисли че не е паропропусклива, и какво е общото между латекса и паропропускливоста на зида.

А другия с разминатите фуги на 8см може ли да каже как и от какво е по-добре и той по какъв точно начин и критерии определи че е по-добре(от неясно каква изолация).
От стерео ПОР бе грую. стерео пор е пор със слушалки. Аиди имигрираи. Аман от ентелектуализъм. Чети няма да се счупиш ако прочетеш нещата грую.
Ясно ти първо си го направил с някакъв стерео пор, не ти е харесало, свалил си го и с фибрана е заспало. Нищо че фибрана и стерео пор-а имат еднакво топлинно съпротивление, че даже пор-а с по-ниско от фибран е към 20% по-евтин. Хвала на такива строители като теб.
krasi92 - майстор
Така е грую мога да си го позволя да сваля стиропора и да го направя с фибран. Не съм строител.
yordanovdir - напреднал
Лошото, е че след още 5 години, някой друг ще влезе в темата и може да остане с впечатление, че фобрана е ОК за изолация на стена(изключая цокъла).
Защо толкова не вярвате на науката бре колеги?Заради мнения като вашите, като се случи да поиска някой съвет за саниране на жилището си, му казвам да отваря сайтовете на производители на такива системи и да чете, не да слуша всякакви самозванци.
Вземете си признайте, че русата колежка е по-образована от вас.
radius - майстор
В интерес на истината, аз съм със карбонов стЕрЕОпор на дупки от най-убавия и стената ми диша, ще взема да пробвам дали се лепи лист хартия на нея.
Аз вярвам на науката, но не сляпо.
След като колежката ни представи мъжа си - мултимилионен проектант, веднага спора приключи.
nelina_london - специалист
Не бъркайте дишането с дифузното преминаване пари,за което говорим!
Половинката ми не е проектант,а изпълнител на такива обекти.Там се обяснява как и защо трябва да се изпълни по този начин.Затова казах,че вярвам на проектантите-това е тяхната работа.Всеки работи в неговата си сфера и се е специализирал.И същите хора идват и взимат проби от мултимилионите обекти,като сондират произволни участъци и сравняват качеството на изпълнението и дебелината на всеки от положените слоеве.
И да,ако имахме възможност,нямаше да си сложим стиропор, а каменна вата с вентилируема фасада.
Защо вярвате,когато един ОВК специалист ви изчисли какви са топлинните загуби на помещението,а не вярвате на създадени коефициенти за паропропускливост?
Просто,когато човек се съмнява в нещо е хубаво да го подкрепи с изчисления-колко грама пари минават през определена стена или ако не вярва в изчисленията ,да сподели някакъв практически опит,който да служи като доказателство за твърдението му.
Аз твърдя,че мазилките на българския пазар ,категоризирани като "самопочистващи"на цена 100-200 лв.не са такива и мога да го докажа като направя тест и ги сравня с истинска такава.Вместо шоу и епитети,очаквам същото от вас,когато заставате срещу научните изчисления.
Примерът с американеца на пръв поглед бе много логичен,но от друга гледна точка хем не се е лишил от вкуса на хамбургерите и колата,защото не му се ядяло сьомга и броколи,хем е спестил 30 мин на бягащата пътека,ако все пак иска да изглежда добре.Или пък е тарикат и вместо да изпие оригинална кола,за същите калории ще изпие диетични кола и 50гр уиски :yawinkle:
chapara - майстор
Нели ти секретарка на половинката ли си или той пише от твое име? И двата варианта не се приемат добре във форуми. Във фейса върви! Двата формата нямат нищо общо!
Lutchezar - майстор
Нападате дамата, без да отчитате че тя е живяла и работила в свят където правилата и наредбите са задължителни и жестоко контролирани. Тук всеки си прави каквото си иска и както си иска. Там някъде е записано кое как се прави, и който знае защо така се прави обикновено прави сметките. В този свят проектантът носи отговорност за това което е сътворил наравно с изпълнителя и участва в целия процес като проверява дали всичко се изпълнява съгласно проекта и ако има отклонения те се премахват, а не се променя проектът...

А сега по темата, живея в 3 етажна къша, първият етаж е 6-7 метра с витрини, вторият с xps, аз s eps, таваните които са обитаеми мисля че са с XPS. Та у нас е най-горещо през лятото и най-студено през зимата. И при съседите няма влага, това че ме наводняват и 2та тавана редовно е по други причини, но в случая съседите печелят от по-малкото необходима енергия за охлаждане и отопление. Санирането е станало отдавна и цялата къща е измазани и боядисана, така че въпросът за смяна на изолация в момента е абсурден, но ако за висеше от мен, сега бих сложил и аз фибран, просто защото виждам разликите.
nelina_london - специалист
чет ное 11, 2021 12:20 amchapara написа:
Нели ти секретарка на половинката ли си или той пише от твое име? И двата варианта не се приемат добре във форуми. Във фейса върви! Двата формата нямат нищо общо!
Много уважавам постовете ви и не разбрах какво ви подразни в моя.Това,че казах с какво се занимаваше отвъд граница съпругът ми ли?Нито съм му секретарка,нито пише от мое име,нито си търси работа,че да го рекламирам.Мислех,че тук се обменят теоретични познания и практически опит.Изразих мнение как го правят в цял свят ,не щото съм чувала,ами от опит и наблюдения.А,в цял свят, защото повечето компании с иновативни продукти в сферата изолациите ,не бяха Английски.И след като от 2 г.бъркам мазилка и мъкна тухли в България , и изчислявам коефициенти, мисля че имам право на мнение в този форум?
А, специално на това " незнам си кой каза по-добре с фибран" се дразня ,защото започна да се среща прекалено често ,като въпрос от познати.
Хиляда теми има пуснати от предишни години ,обясняващи и паропропускливостта и избора на материали, от хора специалисти в областта,но винаги има други ,които твърдят колко заблудени са блаженно вярващите.
Какво лошо има в това,когато някой си е направил някаква изолационна прелест, да обясни защо тя е по-хубава от нашите ?
Абсолютно е вярно,че някой ще го прочете и ще си каже,че ще си изолира тухлата отвън с фибран,вместо със стиропор или вата защото е по-хубаво.
Още няколко потребителя поискаха отговор,но само моя ви избоде очите?В чужбина, на това му се вика дискриминация,ама тук сигурно не е.Сега и мен ще ме пратите пак да имигрирам. :)
Лъчезар =D>
А,дебелината на изолацията еднаква ли е,методът на полагане?
Ние сме с ЕPS и на двата етажа,таванът е изолиран,но на втория етаж винаги е +1-2 градуса.
В момента навън е 4°,у нас е 25°,в самостоятелна къща, не сме се отоплявали до момента.Пиша това, с цел да потърсите разликите в някой термомост или начин на проветряване,дограма?.Лятото почти винаги температурата на по-ниските етажи е по-добра.
radius - майстор
Според мен, примера ми за гортекса и найлоновия дъждобран илюстрира по-добре тезата ми. Неслучайно споменах и мислещия човек като брънка в еволюцията. Да, конкретно нищо не казвам с числа, но тук все умни участници има, та може и сами да си направят някои изводи.

Тема "Външна изолация с фибран" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: