• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
ivouz - специалист
Не става ли течение? :-D Как точно го направи в детската би ли споделил?
tanosliven - специалист
С малко закъснение :partyman:

Прикачен файл

1966941_600041153399748_2054744001_n.jpg
1966941_600041153399748_2054744001_n.jpg (31.92 KиБ) Видяна 2992 пъти

Прикачен файл

1911851_600041046733092_1463455864_n.jpg
1911851_600041046733092_1463455864_n.jpg (32.09 KиБ) Видяна 2992 пъти
nelio_ - напреднал
къде е тая дупка 100мм :?
prascho - майстор
Хубаво е било дупката да е по-голяма - примерно целия таван :-D . Изпълнението на двойна скара с ЦД-профили само с един носещ профил по средата хванат с УД профил към тавана вместо директни окачвачи е направо за книгата на Гинес.

П.П. Аз лично не бих си държал детето в тази стая. Дано в близките 100г няма земетресения...
prascho - майстор
Hursa написа:
Извинявам се, че се намесвам в темата. Питам само от любопитство. Ако преди да се растели вата – 2 х 5 см или 2 х 6 см на „кръст” с мембрана отгоре. (С отразяващо фолио резултата може би ще бъде по добър (но се губи „дишането” до голяма степен - вероятно)?) Дали ефекта няма да е значително по голям, ако се налепи стиропор 5 см по тавана и стените на подпокривното пространство. Под значително имам предвид повече от двоен (особено ако се ползва вата за пода). Но пък и труда ще бъде повече от двоен. И дали ще има някакви проблеми.
Като се облепиш със стиропор, не само, че стените няма да дишат, но и твоите бели дробове ще клеясат от прекомерната влага. Та в този ред на мисли - да ефект ще има. Няма човек, няма сметки за отопление... :-D
prascho - майстор
viktor88 написа:
Здравейте, нов съм във форума но се старая максимално бързо да поемам информация. Наскоро закупих апартамент и сега започвам да се сблъскавам за първи път с чудото "основен ремонт". Апартамента е на последния- четвърти етаж с изложение изток/запад. Основен проблем ми е че сега- лятото става нетърпима жега ( когато климатиците работят всичко е ОК, но иначе не се търпи). Жилището е цялостно с външна изолация а на таваните на стаите има изолация 6 см стиропор. За съжаление очеведно резултата не е много добър и сега обмислям варианта да сменя изолацията на таваните на всички стаи... идеята ми е изолационен материал + гипсокартон.... удачно ли ви се струва и към какъв материал бихте ме насочили? Искам най-доброто което може да се направи, цената за мен е без водещо значените
Благодаря предварително!
Минимум 20 см вата /4 слоя по 5см разположение на кръст 2х2/. Ако е под плочата, то вътрешните стени ще се явят термомост и част от топлината ще се разсейва през тях нагоре към студения покрив. Ефект, все пак ще има. Ако е над плочата ефект по-осезаем би се наблюдавал. Вътрешните стени ще се нагряват и ще акумулират топлина. По-дълго топлото ще се чувства и остава в помещенията.

Аз съм с гредоредна конструкция и 20см обикновена вата на Урса. Ефект лятото определено се чувства. Под керемидите не се диша.
  • 1
  • 2

Тема "вътрешна изолация-таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: