Напишете въпрос свързан със санирането.
Q - напреднал
Здравейте! Може ли някой да помогне със съвет как да процедирам? Ситуацията е следната:
Преди няколко години ремонтирах спалнята, като взех от нея малко пространство и го "дадох" на терасата с цел да я разширя (На снимката се вижда). Пространството около вратите запълних с гардероб и шкафове плътно до стените и тавана (Явно лоша идея). Стеничките които влизат навътре са иззидани от 12 см газобетон и имат отвън 3 см стиропор. "Таванът" (под горните шкафове) е от OSB и той с 3 см стиропор отвън. Външната стена е около 30 см тухли и мазилка. Зад шкафовете има около 6-7 см празно пространство до стената.
Три зими нямаше проблем, но се появи миналата зима. Заради детето се поддържаше доста висока температура, но и влагата в помещението беше в повече. Тъй като стената не може да се отоплява от стаята, не влиза въздух зад шкафовете почти отникъде, цяла зима шкафовете бяха студени като ги отвориш и се появи доста голям конденз и мухъл. Засега съм мислил да сложа зад шкафовете вътрешна изолация 5 см фибран, да го измажа и да го боядисам с термоизолационна боя (няма значение доколко е ефективна, дори и малко да помогне е нещо). Ще махна и цокъла под шкафовете, та да влиза малко въздух. В допълнение може да взема влагоуловител. Външна изолация не е желателна заради и без това тясната тераса, а пък и стената трудно може да се отоплява и без това.
Приемам всякакви съвети и критики. :-D

Изображение
gechev - специалист
Изложението какво е?
Q - напреднал
Южно е изложението, градът е Благоевград.
nikolovvd - майстор
Първото и най-важно е да премахнеш мухъла докато е топло и сухо времето.
Премахването на цокъла няма да помогне много. Ще се наложи да правиш изкуствена вентилация.
Купи си един влагомер, за да си на ясно с влажността в помещението. Високата температура позволява повече влага да се натрупа в помещението без да усетиш, което спомага за образуването на мухъл и плесен. Трябва да намериш начин да проветряваш по-често или да подсигуриш постоянна подмяната на въздуха в помещението. Потърси в мрежата теми от сорта "Без влага, Без мухъл и подобни. Запознай се подробно с проблема и може би сам ще намериш решение за твоя случай.
8180 - майстор
Q написа:
Приемам всякакви съвети и критики. :-D
Съжалявам, но ще го напиша - вчера се въздържах.
Не намирам ЕДНО ПРАВИЛНО решение в проекта ти.
Вероятно, докато не го ручнеш (или напълниш шкафа с изолация, или го отвориш, или доп. външна, или опашеш гърба му с отопление) - няма спасение за иначе красивата идея, според мен.
Дай и външна снимка - имам чувството, че бъркаш ВЪНШНА стена и шкаф.
Сори,

П.П. Потърси - може и да има такъв "вграден" шкаф на външна стена из Нета за нашите ширини, ама... :? Те дори плътни пердета правят проблем там, ако няма радиатор.
Q - напреднал
Ето снимки отвън. Не знам доколко се разбира...

Изображение

Изображение

Изображение

Да попитам, по- добре ли е да се ползва за вътрешна изолация multipor (или подобни) или фибран? Мислех си ако не стане с вътрешната изолация, догодина лятото да сложа на терасата остъкление от типа хармоника, което лятото да се отваря и събира в едната страна, а зимата да е затворено. Това дали ще реши проблема?
От този вид:
Изображение
8180 - майстор
М-да, очаквах го.
Решавайки дизайнерски задачи си изградил огромни и ВРЕДНИ термомостове - всичко около вратата, стария оголен трегер и т.н. Не ми е ясно докрай каква част от ВЪНШНИТЕ прегради са ОСБ +3см. ЕПС - крайно недостатъчно.

Насоки:
  • * Според мен задължително, измести врата на външната равнина. Ако си имал конденз по пакета и пълнежа на вратата, помисли за външна термоизолационна щора;
    * Добави ТИ отвън - ЕПС или вътре - ХПС, поне 5см.
    * Осигури вентилационен проход под/над/зад шкафовете поне 3см.
:prost:
Колега,
1.Газобетон 12 см се използва за ВЪТРЕШНИ преградни стени! За отвън поне 20см
2.EPS- 3см - недостатъчно
3.За да решиш проблема с мухъла сложи от вътре минерална вата и затвори с гипсокартон на конструкция(зад гардероба)!
и не на последно място ПРОВЕТРЯВАЙ редовно помещението и няма да имаш конденз по дограмата!

Успех, дано съм помогнал

Тема "Конденз, мухъл и вътрешна изолация?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: