• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
pamir - напреднал
Kasap написа:
Моето навесче от OSB го мацнах с 2 ръце корабен лак - не е мръднало 10 години.
Да, не е лош вариант с лака, и аз с яхтен лак (нали такъв е и твоя?) минах една външна ламперия преди 7-8 години, стои на дъжд и сняг и нищо и няма.

Как си решил проблема с фугите, няма ли проблеми там?
VLADO66 - майстор
pamir написа:
VLADO66 написа:
Моят съвет е да импрегнираш плоскостите с Бохемит форте,след което да запълниш добре фугите с поиуретанов уплътнител и след това да изолираш с акрилна хидроизолация.
Да, това за фугите е вярно, какъв полиуретанов уплътнител имаш в предвид - тази пяна, която служи за монтиране на врати и прозорци, или нещо по-специално?

И също да те питам - тази течна изолация, която препоръчваш, има ли цвят или е прозрачна?

Като гледам цената й, излиза около 10 лв на кв.м. ако се минава само един слой.
Имам впредвид такъв или подобен http://www.izolacii.eu/php/product_prof ... ml?id=2139 След като разредих изолацията ми стигна за около 15 м2 на две ръце с четка.Цвета е бял.
pamir - напреднал
VLADO66 написа:
Имам впредвид такъв или подобен http://www.izolacii.eu/php/product_prof ... ml?id=2139 След като разредих изолацията ми стигна за около 15 м2 на две ръце с четка.Цвета е бял.
Супер, много ти благодаря.
Kasap - специалист
pamir написа:
Kasap написа:
Моето навесче от OSB го мацнах с 2 ръце корабен лак - не е мръднало 10 години.
Да, не е лош вариант с лака, и аз с яхтен лак (нали такъв е и твоя?) минах една външна ламперия преди 7-8 години, стои на дъжд и сняг и нищо и няма.

Как си решил проблема с фугите, няма ли проблеми там?
Голема ми е яхтата, затова в вапцам с корабен лак - иначе е същия. Няма проблем с фугите, ма ако някой се притеснява, винаги може да закове една летва върху снадката.
pamir - напреднал
А чудно ми е защо никой не спомена за фасаген? Не е ли това най-икономичния вариант? По мои сметки излиза около левче на кв. м. за 2-3 слоя.
  • 1
  • 2

Тема "Външна изолация на OSB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: