• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Напишете въпрос свързан със санирането.
Grozdev - специалист
пон фев 28, 2022 11:18 amn_a написа:
пон фев 28, 2022 11:02 amGrozdev написа:
При нас в североизточна България , никой не сее РЪЖ . /но това не се отразява на произ.на ръжен хляб!!/
Някакъв хибрид на ръжта се сее и то ако се гледат животни. А те не останаха много. Ами малко стопани сеят
"тритикале."!
По южната част има все още някъде , но не съм търсил .
Защо питаш точно за Ръжена слама?
:?
Била по-подходяща за кирпич. Дали нещо с гниенето, дали с мишките... Не си чувал такова?

Сламата в кирпича и на 1000г да е ,, НЕ гние!. Ако го оставиш 1 година на двора и прекара 1 зима , тогава
става на тор . може си сееш чушки и домати върху него. Хумуса го "оправя" ..
Ръжена слама се ползва най вече в сламените къщи ь защото мишоците НЕ я понасят . По остра , и груба е .
Или ако се прави пълнеж за топло изълациа примерно..Това го казват западняците след години на обследване. За блокчета и мазилки става всякаква.
hard_core - специалист
Grozdev, може ли поне линк към темата в другия форум? Мен ме интересува темата с кирпича, предполагам ще има и други...
Grozdev - специалист
пон фев 28, 2022 12:55 pmhard_core написа:
Grozdev, може ли поне линк към темата в другия форум? Мен ме интересува темата с кирпича, предполагам ще има и други...
Радвам се че има хора които ги интересува, като теб. :)
От скоро съм в този форум , и не знам мога ли да препращам към други подобни !?
Макар че и там , бях събудил стара тема от 4 г. поне. / а бях се отказал да споделям и показвам кое и как../
И сега ( след като качих малко галерия и инфо ... ) ,като гледам интерес и любопитство,
клонят към минимума или - 0.
Даже се питах ,,, Защо го правя? , А принципно нямам тайни и не крия нищо.
Разбирам защо повечето хора гледат с Не доверие на това.Само като се спомене кирпич или мазилка с "КАл"
си мислят че това е не трайно и едва ли не ще падне или дъжда ще го разруши.
Почти всички стари сгради от такъв тип са на не помалко от 80-90 г /има и над 100г / и ако покрива не зарязан да тече с години , а основите са НЕ поддали , нарушени , дост. висок цокъл,, няма паднат и още 100г!
И другото е че в представите им "изплува " някой стар, Криво и грубо замазан сайвант , най често изронен на места . А като видят как може да се направи сега / не само на снимка / и като пипнат с пръст , се почва с въпросите . Със какъв цимент или какви готови мазилки сме сложили , ми става весело . :yawinkle:
След като се разбере че освен : глина , слама ,дърво, керамика , камък, Вар и варови техники , НЯМА нищо готово от сегашните нови материали ,, почва чудене ,цъкане , /такова животно има ли !? /..
Естествено е че без съвр. неща ново строителство е не мислимо.
/ БЕтон в основите , хидро, тръби , , улуци , ламарин. обшивки , дограми. др .дреболии. /
Не съм тръгнал да Убеждавам никого, а да споделям и помагам на този който се "сблъсква " с това и се интересува , как да се справи и да не прави генерални грешки.
Истината е че трябва да поживее човек в такава къща ,, и после сам си променя мненията за повечето неща.
Отплеснах се май.
Колкото другата тема съм я позарязал и нея., / само ако пита някой / отговарям.
Не е почната от мен , но ще се ориентирш.
Напиши в гуглето :
" Едноетажна къща от кирпич " ,,,ще те прати там.
:yawinkle:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Гогол не работи точно така. Хайде, напиши си го, пък какво, най-много да те перне мод през поста. Голям страх да не настъпиш мотиката :wink:
hard_core - специалист
пон мар 07, 2022 10:47 amGrozdev написа:

Напиши в гуглето :
" Едноетажна къща от кирпич " ,,,ще те прати там.
:yawinkle:
Благодаря, намерих я! Това ми трябваше!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон мар 07, 2022 2:43 pmhard_core написа:
...
Благодаря, намерих я! Това ми трябваше!
Подай и на бедните духом. Аз намерих само стогодишна офроуд тема...
Grozdev - специалист
пон мар 07, 2022 10:58 amn_a написа:
Гогол не работи точно така. Хайде, напиши си го, пък какво, най-много да те перне мод през поста. Голям страх да не настъпиш мотиката :wink:
Хи хи ,, "Разконспириран" съм!
постоянно настъпвам ,но не мотиката Ами търмъка. .. :lol:
Когато тръгнах се регистрирам , ползвах сэщия ник нейм , но нещо ме блокира системата и се преименувах. :)
Пък и Който го интересува нещо такова , ше намери темата.
п п.
Ще продължа там ,че започнах по хронология да качавм инфо , и ако трябва пак отначало !!!
Та затова.
aleyan - специалист
пон мар 07, 2022 5:41 pmn_a написа:
Подай и на бедните духом. Аз намерих само стогодишна офроуд тема...
Заповядай
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт апр 05, 2022 12:33 pmaleyan написа:
Заповядай
Благодаря! :-) На първо гледане, не ми харесва, че материалът е бъркан, а не месен :-) Все пак, съм готвачка...
Виждала съм многоетажно строителство, в Африка, кирпич, пълзящ кофраж, с вертикално армиране в хода на полагане :-) Може би, може би, някой ден, ще пробвам...
aleyan - специалист
Бъркан, ама след това пресован. ;-)
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Слагане на изолация върху кирпич" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: