• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Напишете въпрос свързан със санирането.
infomar
Ами как. Има негласен стандарт който се прилага от 10..20 години за кирпич и е доказал, че 'работи'. Слага се рапицова мрежа с дюбели и върху нея изолацията. Може би има и по-съвременни лепила които хващат на пръст, но лично аз не бих рискувал.
Намерих снимка от лятото, когато слагах изолация на основите. Стената с кирпича е от червеното до първия улук, който се вижда.

Прикачен файл

село.JPG
velinsl - специалист
Кирпичът до колкото знам е една от най-добрите изолации. Още повече факта, че тези стени са малко по-дебелички от останалите.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ivan_asenov написа:
Щом задавам въпрос значи избор не съм направил още, искам да немеря най-добрият вариант...
Не знам докъде си стигнал с ремонта. Може да си изоставил форума ;-) , но за следващите.
За да хване мазилка / лепило върху кипич си има техниология :-D . Забърква се кал (кирпич) и по стената се лепи начупена турска керемида. Това като изсъхне си е здраво и с повърхност която поема циментови и други материали.
gnt69 - майстор
Аз съм виждал сайдинг върху крива кирпичена сграда, след ремонта е изпъната и права .
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
gnt69 написа:
Аз съм виждал сайдинг върху крива кирпичена сграда, след ремонта е изпъната и права .
Каквото и да и сложиш отгоре ще я изпънеш. Номерът е какво и как да го захванеш за кирпича. За да е здраво и трайно.
Как са захванати носачите на това дето си го виждал?
VLADO66 - майстор
Обикновено с винтове за директен монтаж в тухлата.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
VLADO66 написа:
Обикновено с винтове за директен монтаж в тухлата.
В кирпича? :-D
krismarg - специалист
Най здраво става с гвоздей за палети.

Аз обмислям вариянт за конструкция между ребрата на покрива или пояса, и основите (не повече от 3 метра е височината). За конструкцията захванато обработено дюшеме като сайдинг или гипсофазер. Празнината попълнена с лек полиститолбетон.
8180 - майстор
velinsl написа:
Кирпичът до колкото знам е една от най-добрите изолации.
"Знанието" е разтегливо понятие - отваряш предната страница и току-виж се променило.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Слагане на изолация върху кирпич" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: