• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
torongill - напреднал
Pooh написа:
torongill, идеята е, че изолацията сама по себе си - не топли, нито изстудява. Тя само забавя естествения процес на топлообмен - стремежът към изравняване на температурите (външна и вътрешна за всяко помещение). Без източник на топлина зимата - рано или късно ще стане "хладилник". Както и лятото ако няма климатик - става "фурна". :wink:

По-простичко не можах да го смеля. Дано е станало ясно. :wink:
Ама това е напълно ясно. Но дали ще се каже "топли" или "държи топло"(което в контекста си е ясно) няма особено голяма разлика.
Не, грешка: Няма абсолютно никаква разлика! Освен ако целта е заяждане, разбира се (не визирам теб).
Аз не разбирах какво се опитва да каже онзи доцент по-горе, защото смятах, че има някакво "градивно" мнение, примерно, че "ватата няма толкова добри изолационни свойства както Материал Х, защото..." а то се оказа чисто и просто опит за начесване на самочувстието и отвличане на темата.

По темата, ако имах възможност щях да си изолирам стените на къщата с вата, фасадна. Само че за тези пари... Както винаги.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
torongill написа:
...

По темата, ако имах възможност щях да си изолирам стените на къщата с вата, фасадна. Само че за тези пари... Както винаги.
Правих изолация с вата на плочи, вътрешно. Най-доброто, според мен. Някъде бях се оплакала, че по стечение на обстоятелства имам опит личен с най-разни изолации....
  • 1
  • 2

Тема "Изолация на стара къща и временна изолация на таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: