• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
torbalan - Дървен философ
8180 написа:
...
Раздуй малко, ако знаеш нещо по-точно, а не по ЕЖК (една жена каза).
...
https://en.wikipedia.org/wiki/Asbestos
EDI - майстор
Пяна за лепене на топлоизолация, най-добре си купи ИНСТА СТИК.Става и на ТИТАН и ЦЕРЕЗИТ.
emskia - специалист
EDI написа:
Пяна за лепене на топлоизолация, най-добре си купи ИНСТА СТИК.Става и на ТИТАН и ЦЕРЕЗИТ.
Благодаря ти ! Ще се позаинтересовам в магазина за пяната и ще пробвам по твоя начин ! :supz: :prayer:
toni_g79 - специалист
8180 написа:
toni_g79 написа:
Етернита не е ли азбест???Тва в една нормална държава никъв шанс да се ползва за обитаване.Не е добре тая работа....
Е, и?
Раздуй малко, ако знаеш нещо по-точно, а не по ЕЖК (една жена каза).

Питащият не се кани да го реже, чупи шлайфа, а да изолира допълнително азбеста.
Да ти снимам само по ежедневния си маршрут няколко такива (главно общински), че май и една детска градина, стари супермаркети и под. За водопроводи да не споменавам.

Строго погледнато, няма да се учудя стиропорът да е по-вреден.

Днес писах в др. тема как да "смиламе" информацията на днешен ден.
Кое точно треа ти обясня,за азбеста или за наличието му в етернита,или за вредата от азбест.До колкото разбирам това са бунгала където ай-вероятно ще се отдават под наем.Аз лично ако знам ,че съм завел децата си в такава среда ,че и пари съм дал нз .....ти ко немаш нищо против си води ТВОЙТЕ......аз веднага бих сигнализирал и аз нз де...
emskia - специалист
Първо искам да се извиня за некомпетентността си. И второ сега се консултирах с човек, който навремето ги е сглобявал бунгалата и се оказа че това не са етернитови плоскости, а са прости циментови панели. :prayer: :prayer: :prayer: Наистина още веднъж много съжалявам за грешното формулиране !!!! :(
toni_g79 - специалист
Айде са 5см бетонови панели :-D ИГРАЕТЕ СИ СЪС ЗДРАВЕТО,вашето и на другите хора,като са толкоз безопасни взимате по един ъглошлайф с телена камбана ,и БЕЗ маска почвате ,автора на темата лично,и оня 8180 мое дойде помага и той без маска.Та сваляте до здраво и лепите там с квот ви е кеф,съфорумеца дето дава наклони ще ви напътства.
8180 - майстор
8180 написа:
Е, и?
Раздуй малко, ако знаеш нещо по-точно, а не по ЕЖК (една жена каза).

Питащият не се кани да го реже, чупи шлайфа, а да изолира допълнително азбеста.
Самоцитирам се само заради "оня" по-горе с ъглошлайфа.
Не виждам и обосновката му - не се и надявам с демонстрираната грамотност.

По Темата:
Не подценявам вредите от азбеста. Известно ми е, че "УЖ" е забранен. Известен ми е и начина на вредно въздействие - чрез вдишване на фибрите му (главно при добив и преработка).
За да сме полезни, предлагам някой да измисли читав начин за справяне с това бунгало, освен допълнителното изолиране. И аз предполагам, че все пак панелите съдържат азбест.
Ако знам, че на площадката скоро е ручнато такова бунгало и отгоре е спретнато нещо друго, бих се замислил дали да отида там.
emskia - специалист
Нито нещо е бутано нито рязано и разпръскване. Целостта на панелите никога не е нарушавана. А до колко са етернитови, по-скоро се оказа че не са.
  • 1
  • 2

Тема "Залепяне на стиропор върху блажна боя ???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: